31.12.2013. 12:48
Brazīliešu autosportists Luišs Racija uzskata, ka talants nav vienīgais faktors, kas ļāvis krievu pilotam Daņilam Kvjatam tikt pie iespējas debitēt F1 čempionātā. Brazīlietis ir pārliecināts, ka Antonio Fēlikss da Košta, kurš arī pretendēja uz šo vietu, ir labāk sagatavojies šādam izaicinājumam.

Kvjats šogad kļuva par GP3 čempionu, kamēr portugālis Da Košta ieguva trešo vietu "Formula Renault 3.5 Series" čempionātā, kur daudzi no viņa gaidīja titulu.

"Savāds nav pats fakts, ka Kvjats ienācis Formulā 1 no GP3, jo pilots savu talantu var pierādīt dažādos čempionātos," intervijā "Totalrace" stāsta Racija. "Gribu teikt, ka tajā visā pietrūkst loģikas. Antonio uzvarēja jau trešajā "World Series" sacīkstē, kurā piedalījās. Viņa pārstāvētā "Arden" komanda ir laba, taču šogad tai bija dažas problēmas. Pat neskatoties uz to, viņš ieguva trešo vietu čempionātā."

Pats Racija 2012. gadā kļuva par GP2 vicečempionu un jau bija vienojies par debitēšanu Formulā 1 ar "Marussia" komandu, tomēr sponsori pēdējā brīdī atteicās iemaksāt apsolīto summu un darījums nenotika. Sportists uzskata, ka Kvjats debijai Formulā 1 lielā mērā izvēlēts tautības un naudas dēļ.

"Esmu "Sātana advokāts", jo Antonio ir mans draugs, taču domāju, ka viņš ir labāk sagatavojies debijai F1 čempionātā," saka brazīlietis. "Mēs labi zinām, ka ir arī citi faktori. Nākošgad Krievijā notiks viens no posmiem un čempionātam ir nepieciešams kāds krievs. F1 ir ļoti politiska joma, turklāt Kvjatu sponsorē Krievijas banka. Arī "Toro Rosso" komandai, tāpat kā daudzām citām, ir finansiālas grūtības, līdz ar to tā bija iespēja, kas radās tieši Kvjatam."

Izmantotie resursi:Motorsport.com | Racing News, Race Results -...ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties