17.08.2015. 13:02
Svētdien Uzvaras parkā Rīgas domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta un Sporta kluba ASI rīkotajā Rīgas atklātajā čempionātā skrituļslidošanā 21km distancē, sprinta finišā pārspējot Ansi Eljašānu (Filter), par uzvarētāju kļuva Roberts Pundurs (Powerslide), bet sieviešu kongruencē nepārspēta bija Sandra Žebere (Slido.lv). Junioru konkurencē uzvaras svinēja Reinis Znotiņš (Powerslide) un Katrīne Dreimane (ASI Skibox).

Rīgas atklātajā čempionātā skrituļslidošanā piedalījās vairāk nekā simts dalībnieku – 114 skrituļslidotāju, kuri bez pamatdisciplīnas skrituļslidošanas pārstāvēja arī kalnu slēpošanu, hokeju un vēl citus sporta veidus. Pieaugušo un junioru grupas veica visgarāko distanci, 1km apli nobraucot divdesmit vienu reizi, tātad 21km. 19 apļa vidū, kad līdz finišam bija palikuši 2,5km, no līderu grupas atrāvās Roberts Pundurs un Ansis Eljašāns, kuri uzvarētāju noskaidroja finiša sprintā. Ātrāks izrādījās un pirmo vietu ieguva R.Pundurs, kurš 21km veica 36:32,55 un par pussekundi apsteidza A.Eljašānu. Par trešo vietu kopējā ieskaitē notika aizraujošs sprints starp trim sportistiem, kuri finišēja 16 sekundes pēc uzvarētāja. No šiem trim nedaudz ātrāks bija labākais juniors un pagājušā gada kopējā vērtējuma uzvarētājs Reinis Znotiņš (Powerslide-Laimīte), kurš uzrādīja laiku 36:48,35 un par 0,15 sekundēm apsteidza pieaugušo grupas trešo labāko pārstāvi hokejistu Ronaldu Cinku (Filter). Savukārt lēnākais no šā trio bija Viktoras Ciesulis, bet vēl pusotru sekundi aiz lietuvieša finišēja pagājušā gada otrās vietas ieguvējs Lauris Bitenieks. Junioru konkurencē tāpat kā pērn otro vietu ieguva Sandris Šņore (Powerslide), kas no Znotiņa atpalika 16 sekundes, bet par pusotru minūti apsteidza trešās vietas ieguvēju Jāni Jurdžu, kuram tikai pirmā sezona junioros.

Sievietēm 21km, uzrādot rezultātu 46:29,28, uzvarēja hokejiste Sandra Žebere, kas aiz sevis diezgan tālu atstāja otrās un trešās vietas ieguvējas, jo Karīna Ceriņa (ASI SKibox) zaudēja 2:52, bet Baiba Dzelme – gandrīz 11 minūtes. Tikmēr daudz tuvāk Sandrai bija abas labākās juniores Katrīne Dreimane un Laine Kreitāle (ASI Skibox), kas piekāpās pieaugušo grupas pirmās vietas ieguvējai 1 minūti un 16 sekundes. Sprinta finišā pēdējos metros Katrīne apsteidza Laini par trešdaļu sekundes un izcīnīja uzvaru.

Rezultāti: infoski.lv

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933