17.03.2015. 07:37
Motokrosists Roberts Justs Nīderlandes čempionāta pirmajā posmā MX2 klasē izcīnījis ceturto vietu, turklāt vienā no finālbraucieniem pēc starta pat izvirzījās vadībā.

Pēc pievienošanās "HSF Logistics" motokrosa komandai, Justa rezultāti šogad ir ievērojami progresējuši. Tas apliecinājās arī Nīderlandes čempionāta atklāšanas posmā, kas notika tikai vienu nedēļu pēc pasaules čempionāta sacensībām Taizemē, kur Justs pirmo reizi karjerā vienu no braucieniem noslēdza pirmajā desmitniekā.

Startējot 40 braucēju konkurencē, sacensībās Gemertā Justs pirmajā braucienā pat kļuva par līderi, pirmo reizi sezonā tiekot pie "holeshot". Drīz pēc tam gan sekoja vairākas kļūdas, dažas zaudētas pozīcijas un finišā sportists iebrauca ceturtais.

Otrajā braucienā starts pieticīgāks, tomēr aizvien labs - ceturtā vieta pēc pirmajiem līkumiem. Vienubrīd Justs pat bija pakāpies uz otro vietu un pēdējā aplī apdzina komandas biedru Braienu Bogersu cīņā par trešo vietu, taču atkal kļūdījās un finišā vēl viena ceturtā vieta.

Arī Gemertas posma summā Robertam Justam ceturtā vieta, kamēr uzvaru guva pasaules čempionāta viens no līderiem Aleksandrs Tonkovs. Otrā vieta divu braucienu summā Bentam van Doninkam, bet trešā - Justa pāriniekam Bogersam, kurš abos braucienos ieņēma trešās vietas.

125cc klasē 33. vietu ieguva cits latviešu motokrosa braucējs Rainers Žuks.

Jāpiemin, ka MX2 pasaules motokrosa čempionāta trešais posms notiks 29. martā, Argentīnā.

Turpat Nīderlandē, mazāka mēroga sacensībās nedēļas nogalē startēja 10 gadus vecais Rūdolfs Aumeistars, kurš šogad pievienojies "Camk Latgale" motokrosa komandai. Nervozā 85cc klases pirmajā braucienā, kurā tika nokavēts starta brīdis un pieļautas citas kļūdas, sportists ieņēma 12. vietu, bet otrajā sacīkstē jau finišēja ceturtais, summā gūstot astoto pozīciju. Par uzvarētāju kļuva Jonass Rasmusens.

Izmantotie resursi:Jaunumi « Sākums - AutoEuro - Krāsains...