20.01.2016. 21:37
Šovakar aizvadītas divas spēles Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas B grupā. Grupas vadošās komandas "Rīgas Stradiņa universitāte" un "Mārupes SC" attiecīgi mērojās spēkiem ar pastarītēm BS "Rīgu" un "Valmieru/Ordo-2", svinot pārliecinošas uzvaras.

Šodien LBL otrās divīzijas turnīrā bija paredzētas divas B grupas spēles, abās dalību ņemot grupas pastarītēm, bet cīnoties pret grupas augšdaļas komandām. Spēli pirmās uzsāka "Rīgas Stradiņa universitātes" un BS "Rīga" komandas. Pēc mazrezultatīvas pirmās ceturtdaļas RSU atradās vadībā ar 14:4, bet tad uzņēma apgriezienus, izšķirot mača likteni otrajā ceturtdaļā (44:17). Otrais puslaiks līdz ar to bija tikai formalitāte, kurā RSU basketbolisti turpināja graut savus pretiniekus. Mērķis varēja būt gūt vismaz 100 punktus, bet mājinieki pēdējās sekundēs nerealizēja savu uzbrukumu, paliekot pie graujošā 99:46.

RSU labā 30 punktus guva un 10 atlēkušās bumbas izcīnīja Rihards Ginters, 15 punkti un astoņas atlēkušās bumbas Raivim Kalējam, bet 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas Jurim Šapovalovam. Edija Šlesera trenētās BS "Rīga" rindās ar 24 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām izcēlās komandas kapteinis un līderis Arvīds Dambenieks.

Otrā spēlē spēkiem mērojās "Mārupes SC" un "Valmiera/Ordo-2". Lai arī mārupieši bija viennozīmīgi mača favorīti, valmierieši pirmajā puslaikā spēja turēt līdzi mājiniekiem. Pirmo izrāvienu "Mārupes SC" veica pēc trīs spēlētām minūtēm, kad izvirzījās vadībā ar 9:2. Valmieriešiem izdevās sadeldēt deficītu līdz trīs punktiem, bet ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 23:18 mājinieku labā. Līdz otrās ceturtdaļas vidum viesiem izdevās panākt izlīdzinājumu un pat izvirzīties vadībā (32:28). Pirmā puslaika izskaņā gan labāk nospēlēja laukuma saimnieki, dodoties atpūtā pie labvēlīga rezultāta 41:34.

Izšķirošā šajā mačā bija trešā ceturtdaļa, kurā "Mārupes SC" pakāpeniski audzēja savu pārsvaru, kas pēc 30 spēlētām minūtēm sasniedza neatspēlējamo 21 punktu (66:45). Ceturtās ceturtdaļas ievadā valmierieši veica labu izrāvienu, bet tuvāk par 13 punktu starpībai netika. "Mārupes SC" sekmīgi aizvadīja maču līdz galam, gūstot panākumu ar rezultātu 86:67.

Uzvarētāju labā 20 punktus guva Jānis Ramšs, bet 19 punkti, 10 atlēkušās bumbas un četras pārtvertas bumbas Naura Metnieka kontā. Valmieras komandā ar 15 punktiem atzīmējās Edgars Kaufmanis un Rainers Kalniņš.

"Rīgas Stradiņa universitāte" - BS "Rīga" 99:46 (14:4, 30:13, 31:16, 24:13)

RSU: Ginters 30 (10 ab), Kalējs 15 (8 ab), Šapovalovs 14 (11 ab), Putniņš 10, Benefelds 7, Šķipars 7, Jurjāns 4, Vegners 4, Upesleja 2, Arcimovičs 2, Vācietis 2, Šaripo 2."Rīga": Dambenieks 24 (6 ab), Strauts 6, Lapāns 5, Rozenšteins 4 (6 ab), Miglinieks 4, Butirins 3, Gorščaruks, Veldre, Kūma.

"Mārupes SC" - "Valmiera/Ordo-2" 86:67 (23:18, 18:16, 25:11, 20:22)

"Mārupes SC": Ramšs 20, Metnieks 19 (10 ab, 4 pb), Zemturis 15 (9 ab, 5 rp), Motivāns 9, Pāže 7 (10 ab), Polis 6, Staķavs 5, Kramiņš 3, Kalējs 2, Ūdris, Volfmanis."Valmiera/Ordo-2": Kaufmanis 15 (6 ab), Kalniņš 15, O.Bērziņš 12, P.Bērziņš 10 (7 ab), Vīksne 9, Liepiņš 4 (7 ab), Šimanskis 2, Ramanis, Zadvornijs.

Izmantotie resursi:Latvijas Basketbola savienība

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA