02.04.2015. 16:54
Anglijas premjerlīgas komandas "Queens Park Rangers" galvenais treneris Kriss Remzijs norāda, ka tumšādainam futbola speciālistam būs grūtāk atrast jaunu darbavietu.

52 gadus vecais Remzijs QPR komandu vadīs līdz šīs sezonas beigām, bet sezonas gaitā viņš pārņēma vadības grožus no amatu pametušā Harija Rednepa. Pirms tam Remzijs pēc aiziešanas no "Tottenham Hotspur" jūnijā bez darba pavadīja septiņus mēnešus, oktobrī pievienojoties QPR.

Viņš uzskata, ka "ikvienas rases" galvenajam trenerim ir problēmas atrast darbu, taču "melnādainam" futbola speciālistam to izdarīt esot visgrūtāk. "Grūtības uzreiz atrast darbu pastāv vienmēr. Nedomāju, ka tas būs atkarīgs tikai no manas etniskās piederības. Tikai tādēļ, ka pašlaik šeit esamu, es nemainīšu savu gados izveidojušos viedokli."

Pašlaik Anglijas futbola līgās no 92 komandām sešās par galveno treneri strādā tumšādainais vai etniskās minoritātes futbola speciālists - Remzijs (QPR), Kriss Pauels ("Huddersfield"), Kriss Hjutons ("Brighton"), Fābio Lverani ("Leyton Orient"), Kīts Kērls ("Carlisle") un Džimijs Floids Haselbenks ("Burton").

"Tas, ka mēs joprojām izceļam faktu, ka esmu vienīgais melnādainais premjerlīgas galvenais treneris, norāda, ka tā nav norma šajā amatā strādāt etniskās minoritātes pārstāvim," saka Remzijs. "Kamēr tā nekļūs par normālu parādību un netiks šādi izcelta, rasisms būs acīm redzams."

Bijušais Anglijas valstsvienības un "Liverpool" pussargs Džons Bārnss šonedēļ izteicās, ka "ļoti maz tumšādaino galveno treneru" var atrast jaunu darbu pēc tā zaudēšanas. Bet pagājušajā mēnesī QPR direktors Less Ferdinands norādīja, ka "slēptais rasisms" liedz iespējas aicināt uz darba intervijām melnādainos trenerus. Viņš aicināja ieviest kaut ko "Rūnija likumam" līdzīgu, lai dotu melnādainajiem speciālistiem iespējas.

"Rūnija likums" tika pieņemts 2002. gadā amerikāņu futbolā un nosaka, ka klubiem uz interviju jāuzaicina vismaz viens etniskās minoritātes pārstāvis, ja atbrīvojas galvenā trenera vai ģenerālmenedžera amats.

""Rūnija likums" ir svarīgs faktors, jo ir bažas, ka nepieciešams kaut ko darīt, lai mainītu klubu vadības cilvēku viedokli. Es nerunāju tikai par rasēm. Runa ir arī par dzimumu līdztiesību un homofobijas izskaušanu. Visiem cilvēkiem ir jābūt vienādām iespējām. Varbūt ir vajadzīga lielāka informētība par to, kādēļ cilvēki dabū vai nedabū darbu," piebilst Remzijs.

Izmantotie resursi:BBC SportTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties