05.07.2012. 17:57

Šajā nedēļas nogalē, kā ierasts, Viasat Sport Baltic pārraidīs Formula 1 pasaules čempionāta treniņbraucienu, kvalifikācijas un Grand Prix izcīņas tiešraides, kuras šoreiz būs no Lielbritānijas. Nenokavējiet F1 braucienus 6., 7. un 8.jūlijā tikai Viasat Sport Baltic kanālā ar Jāņa Janševica, Ģirta Timorta un Alda Putniņa komentāriem!

Negaidīti pārliecinošais līderis

Pēc uzvaras Eiropas Grand Prix Valensijas trasē, Fernando Alonso ir kļuvis par negaidīti pārliecinošu kopvērtējuma līderi – Ferrari līderim ir 111, otrās vietas īpašniekam Markam Vēberam par 20 punktiem mazāk. Pēc izstāšanās Valensijā uz attiecīgi trešo un ceturto vietu noslīdējuši Luiss Hamiltons (88) un Sebastians Fetels (85). Pasaules čempionam S.Fetelam izstāties lika ģeneratora defekts, tomēr Red Bull pilota pārsvars pār konkurentiem Valensijas kvalifikācijā un arī pašās sacīkstēs liek uzskatīt vācieti par galveno favorītu arī Silverstonā.

F1 sākums meklējams Lielbritānijā

Ar Lielbritānijas GP 1950.gadā sākās Pirmā Formula – vēsturiskajā pirmajā F1 posmā bijušajā Silverstonas kara lidlaukā uzbūvētajā trasē uzvarēja itālietis Nino Farina ar Alfa Romeo 158. Leģendārais divkārtējais pasaules čempions skots Džims Klarks Lielbritānijas GP uzvarējis piecas reizes. Tikpat uzvaras (5) ir arī četrkārtējam pasaules čempionam francūzim Alēnam Prostam. Pērn Silverstonas kvalifikācijā savu karjeras astoto pole position izcīnīja Red Bull pilots M.Vēbers, kuram blakus pirmajā starta rindā bija komandas biedrs S.Fetels. Startā uzvarēja S.Fetels, taču pēc otrajiem boksu apmeklējumiem vadībā izvirzījās un vēlāk pirmo un vienīgu uzvaru sezonā izcīnīja F.Alonso.

F1 Eiropas GP latviešu valodā komentēs Viasat Sport Baltic komentētāji Jānis Janševics, Ģirts Timrots un Aldis Putniņš. Viasat Sport Baltic komentētājs Aldis Putniņš par Lielbritānijas GP: “Pēc trim sacīkstēm pilsētu ielās Formula 1 ir atgriezusies pie klasiskām vērtībām - Silverstonas, kur dominē ātri un vijīgi līkumi, garas taisnes un lieli plašumi, kā jau bijušajam kara lidlaukam pienākas. Trases konfigurācija ļauj izpausties formulām ar efektīgu aerodinamiku, kas favorītu godā atkal ieceļ Red Bull, bet „melnā zirdziņa” lomā "Williams", kas uzvarēja līdzīga rakstura trasē Barselonā. Kas attiecas uz pilotiem, tad atkal jāgaida stabilitātes un apdomības demonstrējums no Fernando Alonso, kurš iepriekšējā posmā ne tikai kļuva par pirmo divu uzvaru īpašnieku šogad, bet arī pērn tieši Silverstonā izcīnīja vienīgo Ferrari uzvaru sezonā. Turklāt Ferrari turpina progresēt ļoti strauji, lai gan tīrā ātruma ziņā līdz Red Bull un McLaren nedaudz pietrūkst.”