28.01.2016. 22:59
Ceturtdien, 28. janvārī, sākās Eiropas kausa izcīņas "Round of 8" spēles basketbolā sievietēm. Aija Putniņa un "Nantes Reze" pirmajā cīņā ieguva trīs punktu pārsvaru pret četrkārtējām Eirolīgas čempionēm "Sparta&K". Uzvarētājas tiks noskaidrotas divu spēļu summā.

Rietumfrancijas klubs “Round of 16” kārtā divu spēļu summā uzvarēja Krasnojarskas “Enisey” un iekļuva regulārā turnīra astoņu spēcīgāko komandu vidū. “Round of 8” kārtā Nanti gaidīja Maskavas apgabala “Sparta&K” – klubs, kurš 2006.-2010. gadā uzvarēja piecos Eirokausu turnīros pēc kārtas, ieskaitot četru panākumu sēriju FIBA Eirolīgā.

Mūsdienās “Sparta&K” vairāk nav Šabtaja fon Kalmanoviča piesaistīto miljonu, taču kluba rīcībā ir Vidnojē izaudzinātās labākās krievu jaunās spēlētājas. Kopā ar Beļģijas valstsvienības centra spēlētāju Emmu Mēsemanu viņas ir nopietnas pretinieces jebkuram Eiropas kausa klubam.

“Sparta&K” garās spēlētājas ceturtdien apliecināja savu varēšanu, izcīnot par 10 uzbrukuma bumbām vairāk (2-12), gūstot otrās iespējas punktus (0-11) un bloķējot metienus (0-5). “Nantes Reze” 17. minūtē panāca 13 punktu pārsvaru – 31:18, taču desmit minūtes vēlāk viss sākās no jauna – 42:42. Galotnē uzvara palika mājinieču rokās, taču “Sparta&K” guva pēdējos četrus punktus spēlē – 60:57 (25:16, 10:11, 11:16, 14:14).

Aija Putniņa kļuva par labāko piespēlētāju, tālmetienu izpildītāju un piezīmju izprovocētāju. Spēka uzbrucēja 28:59 minūtēs guva 10 punktus (2p 0/3, 3p 2/6, 1p 4/5), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja četras rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma un izprovocēja pa trīs piezīmēm, kā arī ieguva +/- rādītāju 4.

Divu Francijas klubu duelī viešņas no dienvidiem uzspieda aizsardzības basketbolu, atļaujot mājiniecēm gūt tikai 37 punktus. Galotnē “Basket Landes” izdevās vairāk nekā dubultot iepriekš iekrāto atrāvienu, pirmo spēli noslēdzot ar 18 punktu pārsvaru – 37:55 (5:14, 13:16, 11:7, 8:18).

Gunta Baško-Melnbārde 26:09 minūtēs sameta septiņus punktus (2p 3/5, 3p 0/1, 1p 1/2), izcīnīja trīs bumbas zem groziem, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja piecus pārkāpumus un dalīja labāko +/- rādītāju 17.

Pāris Pirmā spēle Otrā spēle Summa
#16 Bešiktaš – Reyer Venezia #9 75:67 - -
#10 Nymburk – Aluinvent Miškolc #2 64:69 - -
#11 Nantes Reze – Sparta&K #3 60:57 - -
#13 Angers – Basket Landes #5 37:55 - -

“Round of 8” uzvarētājas kvalificēsies ceturtdaļfināliem, kur tām pievienosies FIBA Eirolīgas piekto un sesto vietu ieguvējas no A un B grupām. Komandas tiks ielozētas četros pāros, uzvarētājas tiks noskaidrotas divu spēļu summā.