09.02.2014. 23:25
Latvijas basketbolistes 8. un 9. februārī aizvadīja rezultatīvas spēles dažādu valstu nacionālajos čempionātos. Aija Putniņa izcēlās ar 16 punktiem, nodrošinot Umbertides kluba uzvaru pār Laumas Reķes pārstāvēto Spēcijas vienību.

Jekaterinburgas UGMK (14-1, #1) izbraukumā Maskavā atkārtoti pārspēja Maskavas “Dinamo” (10-5, #4), šoreiz sagraujot pretinieces ar rezultātu 96:65. Anete Jēkabsone-Žogota, Silvija Domingesa un Enna Voutersa spēlē nepiedalījās ārzemnieču limita ietvaros.

UGMK spēles otrajā aplī: 5. janvārī mājās pret “Enisey” (2-0, +64) 8. janvārī izbraukumā pret “Dynamo-GUVD” (2-0, +73), 12. janvārī savā laukumā pret Noginskas “Spartak” (2-0, +91), 18. janvārī mājās pret Ivanovas “Enerģiju” (2-0, +58), 27. janvārī savā laukumā pret Vologdas “Chevakata” (2-0, +49), 9. februārī viesos pret “Dynamo Moscow” (2-0, +39), 16. februārī mājās pret “Dynamo Kursk” (-7), 22. februārī izbraukumā pret “Nadezhda Orenburg” (+18), 4. martā savā laukumā pret “Sparta&K” (+3).

“Lattes Montpellier” (15-2, #2) turpināja uzvaru gājienu, savā laukumā sakaujot “Tarbes” vienību (6-11, #9) ar rezultātu 86:59 (19:15, 23:23, 27:17, 17:4). Tehniskais protokols vēsta par Monpeljē graujošo pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām (39-17).

Gunta Baško-Melnbārde 25:52 minūtēs sameta septiņus punktus (2p 0/3, 3p 1/4, 1p 4/4), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārķēra piecas bumbas un nopelnīja ceturto labāko lietderības koeficientu komandā 15.

Monpeljē spēles otrajā aplī: izbraukumā pret “Nice” (2-0, +19), mājās pret “Angers” (2-0, +32), viesos pret “Lyon” (1-1, +5), savā laukumā pret “Tarbes” (2-0, +52), izbraukumā pret “Mondeville” (+43), mājās pret “Hainaut Basket” (+37), viesos pret “Nantes Reze” (+15), savā laukumā pret “Toulouse” (+17), izbraukumā pret “Charleville-Mezieres” (+14), mājās pret “Arras” (+21), viesos pret “Bourges” (-4), savā laukumā pret “Villeneuve d`Ascq” (+16), mājās pret “Basket Landes” (+13).

Francijas LF2 basketbola līgā Daces Pjēras-Žozefas pārstāvētā "Dunkerque" (6-10, #8) izbraukumā ar 63:51 (16:15, 17:6, 17:19, 13:11) pārspēja "CFBB" (1-16, #13). Pjēra-Žozefa spēli sāka sākumsastāvā, spēlēja vairāk nekā 30 minūtes, guva 11 punktus (3p 0/2, 2p 2/8, 1p 7/8), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas (piecas no tām izcīnītas aizsardzībā), saņēma divas piezīmes, lietderības koeficients 17 (labākais rādītājs komandā).

“Acqua&Sapone Umbertide” (13-4, #3) mājas spēlē uzvarēja “Carispezia V. La Spezia” vienību (8-9, #7) ar rezultātu 66:57 (23:17, 21:7, 11:16, 11:17), kopvērtējumā nostiprinoties vadošo komandu trijniekā.

Spēka uzbrucēja Aija Putniņa 31 minūtē guva 16 punktus (2p 6/11, 3p 1/1, 1p 1/1), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, trīs reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 13.

Lauma Reķe kļuva par rezultatīvāko un vērtīgāko spēlētāju Spēcijas sastāvā. Viņa 33 minūtēs sameta 18 punktus (2p 7/12, 3p 1/2, 1p 1/1), savāca astoņas atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi kļūdījās, pārķēra trīs bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 24.

Itālijas A2 basketbola līgā Sabīnes Egles pārstāvētā "Futura Brindisi" (2-0) savā laukumā ar 71:66 (15:22, 14:14, 21:13, 21:17) pārspēja Ievas Veinbergas pārstāvēto "Infa Fe.Ba.Civitanova Marche" (1-1).

Egle laukumā devās uz maiņu, spēlēja 24 minūtes, guva piecus punktus (3p 0/1, 2p 2/4, 1p 1/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas (piecas no tām izcīnītas aizsardzībā), trīs reizes izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu, lietderības koeficients 10.

Veinberga spēli sāka sākumsastāvā, spēlēja 35 minūtes, kuru laikā guva 16 punktus (3p 4/10, p 2/6), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, saņēma piecas piezīmes, lietderības koeficients 5.

Krakovas “Wisla Can-Pack” (21-1, #1) mājas spēlē uzvarēja Ščecinas “King Wilki Morskie” vienību (9-12, #6) ar rezultātu 76:51 (14:15, 22:8, 19:11, 21:17).

Zane Tamane 18:39 minūtēs ieguva otro labāko +/- rādītāju 20, guva piecus punktus (2p 2/5, 1p 1/2), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārķēra divas bumbas, bloķēja divus metienus, saņēma trīs piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 12.

“Embutidos Pajariel Bembibre PDM” (9-7, #4) sestdien izbraukumā Kanāriju salās revanšējās “Gran Canaria” spēlētājām (10-6, #3) par pirmajā aplī piedzīvoto zaudējumu, pārspējot tiešās konkurentes ar rezultātu 93:77 (25:14, 20:20, 22:30, 26:13).

Dita Liepkalne iemeta 4 no 6 tālmetieniem un kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Bembibres sastāvā. Uzbrucēja 24:23 minūtēs guva 23 punktus (2p 4/6, 3p 4/6, 1p 3/6), izcīnīja vienu bumbu aizsardzībā, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, saņēma divas piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu 20.

Bembibres spēles otrajā aplī: viesos pret “Zaragoza” (2-0, +22), mājās pret “Rivas Ecopolis” (0-2, -74), izbraukumā pret “Conquero” (2-0, +37), savā laukumā pret “Cadi ICG Software” (2-0, +11), viesos pret “Gran Canaria” (1-1, +14), mājās pret “Burgos” (-8), izbraukumā pret “Gipuzkoa UPV” (+9), savā laukumā pret “Bizkaia GDKO” (-34), viesos pret “SPAR Unigirona” (-7), mājās pret “Alimentos de Zamora” (+5), izbraukumā pret “Perfumerias Avenida” (-3).

“Alimentos de Zamora” (4-12, #12) sagādāja pārsteigumu, viesos sagraujot “Burgos” (8-8, #6) ar rezultātu 82:52 (20:11, 25:9, 16:12, 21:20). Panākums vēl neļāva izkļūt no pēdējās vietas, jo savstarpējā spēlē pret 'Bizkaia GDKO” zaudēts ar 22 punktu starpību.

Linda Rubene 09:51 minūtē izdarīja vienu metienu (2p 0/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, vienu reizi kļūdījās, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un nopelnīja lietderības koeficientu 3.

Samoras spēles otrajā aplī: viesos pret “Rivas Ecopolis” (0-2, -50), mājās pret “Conquero” (0-2, -33), izbraukumā pret “Cadi ICG Software” (1-1, +10), savā laukumā pret “Gran Canaria” (0-2, -12), izbraukumā pret “Burgos” (+6), mājās pret “Gipuzkoa UPV” (-5), viesos pret “Bizkaia GDKO” (-22), savā laukumā pret “SPAR Unigirona” (-11), mājās pret “Perfumerias Avenida” (-9), izbraukumā pret “Bembibre” (-5), savā laukumā pret “Zaragoza” (-9).

Marijampoles “Sūduva” (13-7, #3) savā laukumā zaudēja turnīra vicelīderēm “Hoptrans Sirenos” (17-2, #2) ar rezultātu 62:66 (17:26, 13:14, 10:9, 22:17). Neveiksmi sāpīgāku vērta fakts, ka viešņu rindās nespēlēja Iveta Šalkauske.

Sabīne Dukāte 36:18 minūtēs sameta 11 punktus (2p 1/5, 3p 3/8), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, divas reizes kļūdījās, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja trešo labāko lietderības koeficientu komandā 7.

Viļņas “Kibirkštis” (19-1, #1) viesos pārspēja Šauļu “Rūta-Universitetas” (0-20, #8) ar rezultātu 81:55 (24:15, 12:13, 22:12, 23:15). Ieva Krastiņa 16:28 minūtēs guva trīs punktus (2p 0/1, 3p 0/3, 1p 3/4), savāca četras atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja divas piespēles, pārķēra trīs bumbas bumbas un nopelnīja lietderības koeficientu 6.

“Kibirkštis” pusfināla atbildes spēlē sagrāva Kauņas “Aistes LSU Paradis” ar rezultātu 89:57 (22:12, 26:7, 15:20, 26:18). Pirmajā cīņā Kauņā “dzirksteles” bija pārākas ar 81:63. Finālā “Kibirkštis” spēlēs pret Klaipēdas “Fortūnu”, kas divu spēļu summā pieveica “Hoptrans Sirenos”. Cīņa par DNB dāvāto kausu notiks 30. martā “Cido” arēnā Paņevēžā.

Ieva Krastiņa 17:07 minūtēs guva sešus punktus (2p 1/3, 3p 1/2, 1p 1/2), izcīnīja divas bumbas zem groziem, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, pārķēra divas bumbas un nopelnīja lietderības koeficientu 7.

Izmantotie resursi:Lega Basket Femminile - HomeBaloncesto FEB - Federacion Española de...LMKLwww.musukrepšinis.ltFédération Franēaise de Basketball

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230