14.01.2016. 16:03
Ceturtdien, 14. janvārī, notiek izšķirošās spēles par iekļūšanu FIBA Eiropas kausa "Round of 8" kārtā. Aijas Putniņas pārstāvētā Francijas komanda "Nantes Reze" divu spēļu summā uzvarēja Krasnojarskas "Enisey" ar 15 punktu pārsvaru.

Pirmajā spēlē Francijā mājinieces uzvarēja ar 19 punktu pārsvaru – 72:53, turklāt Aija Putniņa guva 17 punktus un izcīnīja 10 bumbas zem groziem. Pirms atbildes cīņas gaidīja 7000 kilometrus tāls ceļš vairāk nekā 20 stundu garumā, bet pati spēle sākās plkst. 13:00 pēc Centrāleiropas laika.

Emanuela Kerē komanda izturēja, summā visu laiku noturot vismaz astoņu punktu pārsvaru. Pirmā puslaika izskaņā viešņas pat izrāvās vadībā – 36:37 (summā +20). Trešajā ceturtdaļā Krasnojarskas spēlētājas veica 18:6 izrāvienu, panākot 54:43 savā labā.

“Viļņi” (Deferlantes) atguvās, četru minūšu laikā atbildot ar 11 punktiem pēc kārtas – 54:54. Sekoja vairākas vadības maiņas, bet pēdējās trīsarpus minūtēs mājinieces spēja atspēlēt tikai 4 no 19 punktiem. “Nantes” divu spēļu summā uzvarēja ar 136:121 un nākamajā kārtā spēlēs pret “Sparta&K” un “Napoli” dueļa uzvarētājām.

Aija Putniņa 27:43 minūtēs guva piecus punktus (2p 2/7, 3p 0/2, 1p 1/3), izcīnīja deviņas bumbas zem groziem (labākais rādītājs komandā), izdarīja divas rezultatīvas piespēles, trīs reizes kļūdījās, saņēma vienu personisko piezīmi, izprovocēja četrus pārkāpumus un ieguva +/- rādītāju 9.