28.07.2015. 10:43
Tikšanās laikā Sanktpēterburgā Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins atzinies, ka pašreizējais Starptautiskās futbolu federāciju asociācijas (FIFA) prezidents Zeps Blaters ir pelnījis Nobela prēmiju.

Sestdien notikušajā sanāksmē Sanktpēterburgā FIFA prezidents šveicietis Zeps Blaters, kura vadītā organizācija pēdējos mēnešus iesaistīta ļoti skaļos korupcijas skandālos, apstiprināja pilnīgu atbalstu 2018. gada Pasaules kausa rīkošanai Krievijā, kaut arī ap šo turnīru, kā arī 2022. gada Pasaules kausu Katarā, virmo pamatotas baumas par negodīgā ceļā iegūtām rīkotāju tiesībām.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gan bija citās domās: "Mēs visi esam kursā par situāciju, kas attīstās ap Blatera kungu. Nevēlos ieslīgt detaļās, taču neticu ne vārdam par viņa saistību ar šo korupcijas skandālu. Uzskatu, ka tādi cilvēki kā Blaters, kā arī citu vadošo starptautisko sporta federāciju vadītāji, ir pelnījuši īpašu atzinību. Ja ir kāds, kas būtu pelnījis Nobela prēmiju, tiem būtu jābūt šiem cilvēkiem."

Jūnijā pēc liela mēroga kukuļņemšanas skandāla, kuru izmeklēja ASV, Šveices un citu valstu drošības dienesti, Blaters paziņoja par savu atkāpšanos no amata. Reidu laikā laikā tika aizturētas vairākas FIFA amatpersonas, taču pats šveicietis vēl aizvien ir uz brīvām kājām un noliedz visas pret viņu izvirzītās apsūdzības.

Skandāla rezultātā radās pamatotas aizdomas par 2018. gada (Krievijā) un 2022. gada (Katarā) Pasaules kausu rīkošanas tiesību iegūšanu negodīgā ceļā. Šī gada maijā Putins kritizēja ASV varasiestāžu iejaukšanos FIFA skandālā. Vēlāk kādā intervijā Krievijas prezidents nosodīja arī Lielbritāniju, piebilstot, ka tieši šīs valstis bija kandidātes rīkot 2018. un 2022. gada Pasaules kausu finālturnīrus: "Veids, kā notiek cīņa pret korupciju, liek man domāt, ka vēl aizvien turpinās cīņa par tiesībām rīkot šos Pasaules kausa finālturnīrus."

Izmantotie resursi:BBC Sport - Sepp Blatter deserves Nobel Prize,...LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties