13.04.2015. 14:33
Pusgadu pēc smagās avārijas Japānas "Grand Prix" izcīņā, franču autosportists Žils Bjanki aizvien nav pamodies no komas, tomēr viņa tēvs atzīst, ka progress ir jūtams un cerības nav zudušas.

Toreizējā "Marussia" komandas pilota tēvs Filipe Bjanki sniedzis plašāku interviju, kurā stāsta ne vien par ģimenē valdošo atmosfēru pēdējā pusgada laikā, bet arī cerībām, ka ar talantīgo braucēju viss tomēr būs labi.

"Vienīgā lieta, ko varu sacīt, ir tā, ka viņš cīnās no visa spēka - tā viņš darīja gan pirms avārijas, gan turpina darīt aizvien," intervijā "Sky Sports" stāsta sportista tēvs Filipe Bjanki. "Katru dienu Žils veic maratonu..."

Filipe Bjanki atklāj: "No medicīnas viedokļa, viņa stāvoklis ir stabils. Fizisku problēmu viņam nav, visi orgāni spējīgi darboties patstāvīgi. Tomēr viņš aizvien ir bez samaņas, komā."

Pēc avārijas F1 posma laikā Suzukas trasē, kad Bjanki sadūrās ar evakuācijas vajadzībām trases malā izbraukušu traktoru, sportists ar smagu smadzeņu traumu bezsamaņā tika nodots Japānas mediķu aprūpē. Toreiz prognozes nebija iepriecinošas un pastāvēja reāla iespēja, ka Bjanki var neizdzīvot.

"Kā mēs zinām, pēc šādām traumām atlabšana ir ļoti lēna," skaidro Filipe Bjanki. "Ja tagadējo situāciju salīdzinām to, ko mums teica japāņu profesors pēc tam, kad viņam Jokaiči tika veikta operācija, tā ir kā nakts pret dienu. Kad ar Žila mammu toreiz ieradāmies pie viņa, mums nebija cerību. Prognozes bija trauksmainas. Tika runāts par neizārstējamiem savainojumiem. Bet Žils ir jauns, viņam ir tikai 25 gaadi. Fiziski viņš ir ļoti spēcīgs, ja reiz spēja izturēt tādu triecienu. Esmu lepns par Žilu. Vienmēr esmu bijis lepns. Tāpēc ceram, ka viņa veselības stāvoklis uzlabosies."

Izmantotie resursi:Sky Sports - Sports News, Transfers, Scores |...Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties