16.05.2015. 15:52
SMSCredit.lv Virslīgas pirmo apli ar uzvaru noslēgusi Jūrmalas "Spartaks", kas Kauguru vidusskolas laukumā ar 1:0 pārspēja "Skonto". Rezultātu atklāja Ēriks Punculs, bet otrajā puslaikā lielisku iespēju panākt neizšķirtu neizmantoja Artūrs Karašausks, nerealizējot pendeli.

"Skonto" pēc uzvaras pār "Daugavpili" sastāvā vairs nebija iekļāvusi Alekseju Višņakovu, kurš iepriekš tika nomainīts nelielas traumas dēļ, tāpat arī malā bija nosēdināts Mindaugs Kalons, kamēr otro maču pēc kārtas sākumsastāvā bija Jurijs Krivošeja. "Spartaks" tikmēr pēc uzvaras pār "Mettu"/LU pamatsastāvu bija saglabājusi.

Tiesa, izmaiņas tika ieviestas visai ātri, jo pēc abām komandām blāva spēles sākuma "Skonto" pamazām pārņēma inicitatīvu. Lai arī lieliski vārtu momenti netika radīti, briesmas Jūrmalas komandas vārtu priekšā pieauga, taču visu mainīja Ērika Puncuļa nākšana laukumā 33. minūtē. Jau pēc pāris minūtēm Abdultaofiks Ahmeds kārtīgi pacīnījās pretinieku laukuma pusē un izveidoja ātro uzbrukumu, kurā ar elegantu piespēli izvirzīja Punculi sitiena pozīcijā, un 1:0.

Otrajā puslaikā Tamazs Pertija laukumā sūtīja Jermolajevu un Milaševiču, un "Spartaks" atkal tika iespiests savā laukuma pusē. Tiesnesis Andris Treimanis 64. minūtē pēc visai diskutabla Ingus Šlampes pārkāpuma pret Artjomu Osipovu nozīmēja 11m soda sitienu, taču Artūra Karašauska sisto bumbu atvairīja Dmitrijs Grigorjevs. Grigorjevs bija varoņa lomā arī nākamajā uzbrukumā, atvairot sitienu no tuvas distances.

Labas pretuzbrukuma iespējas pavērās "Spartakam", taču ne Ahmeds, ne Romāns Mickevičs tās izmantot nespēja. Jūrmalas komanda pamazām apzināti mainīja taktiku un nosēdās aizsardzībā. Skontiešiem vairs tik bieži pie sitieniem neizdevās tikt, turklāt pamatlaika pēdējās minūtēs Romāns Mickevičs gandrīz aizskrēja bīstamā uzbrukumā, taču Jermolajevs viņu ļoti rupji nogāza, nopelnot brīdinājumu.

"Spartaks" pašās pēdējās minūtēs sekmīgi pieturēja bumbu un notureja uzvaru ar minimālu pārsvaru. Kopvērtējumā tas ļauj apsteigt "Skonto" un padarīt situāciju tabulā vēl blīvāku, turklāt šodien gūtā uzvara uzskatāma par pirmo patiešām nozīmīgo ambiciozās Jūrmalas komandas panākumu šajā sezonā, kamēr "Skonto" šis ir otrais zaudējums pirmajā aplī, turklāt "Jelgava" to var nobīdīt vēl zemāk.

"Spartaks" - "Skonto" 1:0 (1:0)Vārti: Punculs 35`Karašausks 64. minūtē nerealizēja 11 vārtu sitienuBrīdinājumi: Bespalovs, Šlampe - Timofejevs, Jermolajevs, KarašausksSpartaks: Grigorjevs, Bulvītis, Šlample, Nazarenko, Bespalovs, Šiļuks (Tufors 71`), Gridins (Punculs 33`, Stuglis 85`), Maksimenko, Ahmeds, Ulimbaševs, MickevičsSkonto: Pavlovs, Smirnovs, Rode (Himeness 72`), Osipovs, Timofejevs, Usanovs (Milaševičs 57`), Maharadze, Kozlovs, Gutkovskis, Karašausks, Krivošeja (Jermolajevs 46`)Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis

Datums Laiks Spēle Norises vieta Rezultāts
16.05 14:00 Spartaks-Skonto Kauguru vidusskolas laukums 1:0
16.05 16:00 Ventspils-Jelgava Ventspils OC
17.05 14:00 Gulbene-Metta/LU Gulbenes pilsētas stadions
17.05 16:00 Daugavpils-Liepāja Stadions „Celtnieks”
3. V. Gutkovskis Skonto 3

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048