30.01.2013. 21:57
Pa rezultatīvai piespēlei Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlēs trešdien iekrāja Latvijas izlases aizsargs Georgijs Pujacs un uzbrucējs Mārtiņš Cipulis.

Pujaca pārstāvētā pagājušās sezonas Gagarina kausa fināliste Omskas «Avangard» ar 1:6 (0:2, 1:3, 0:1) izbraukumā zaudēja Ufas «Salavat Julajev» vienībai.

Pujacs piedalījās savas komandas vienīgajos gūtajos vārtos, kad otrās trešdaļas beigās vairākumā 1:5 panāca Tomāšs Zaborskis.

«Avangard» komandas trešajā aizsargu pārī spēlējušais Pujacs uz ledus pavadīja 21 minūti un vienu sekundi, kas bija otrs lielākais spēles laiks komandā. Viņa kontā četri nesekmīgi metieni pa vārtiem.

Šīs sezonas 44 mačos aizsargs guvis vienus vārtus un veicis 11 rezultatīvas piespēles.

Ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli Ufas kluba rindās izcēlās Miroslavs Blatjaks.

Savukārt Cipuļa un uzbrucēja Aleksandra Ņiživija pārstāvētā Čehijas komanda Prāgas «Lev» ar 5:1 (1:0, 0:1, 4:0) savā laukumā uzvarēja uzbrucēja Aināra Podziņa pārstāvēto Čehovas «Vitjaz» vienību.

Cipulis piedalījās savas komandas ceturtajos gūtajos vārtos, kad trešās trešdaļas vidū rezultāts kļuva 4:1 «Lev» labā. Kopumā šosezon uzbrucējs 12 mačos guvis divus vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles.

Cipulis un Ņiživijs darbojās Prāgas kluba ceturtajā maiņā, laukumā pavadot attiecīgi astoņas minūtes un desmit sekundes un septiņas minūtes un 19 sekundes. Cipuļa kontā viens metiens pa vārtiem.

Savukārt «Vitjaz» otrās maiņas uzbrucējs Podziņš uz ledus pavadīja 13 minūtes un 21 sekundi.

Kā ziņots, trešo uzvaru pēc kārtas KHL regulārā čempionāta spēlēs trešdien izcīnīja Latvijas aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Ukrainas komanda Doņeckas «Donbass», kas ar rezultātu 5:2 (1:0, 0:1, 4:1) izbraukumā pieveica Habarovskas «Amur».

Pēc Igora Ožiganova precīza metiena pirmā vadībā izvirzījās «Amur» vienība, tomēr turpinājumā vārtus guva vienīgi «Donbass» hokejisti, izceļoties Vāclavam Nedorostam, Sergejam Peretjaginam, Rendijam Robiteilam, kurš turklāt precīzs bija mazākumā, un Tuomasam Kīskinenam.

Bārtulis šoreiz nospēlēja 20 minūtes un 36 sekundes, metienus pa vārtiem neizpildot.

Līdz ar to «Donbass» komanda uzvarēja visās trijās izbraukuma spēlēs Tālajos Austrumos, turpinot nostiprināties Gagarina kausa zonā. Tikmēr «Amur» komanda cieta ceturto neveiksmi pēdējās piecās cīņās. Vienīgo reizi šajā laikā tā spējusi uzvarēt Latvijas komandu Rīgas «Dinamo».

Citviet smagu panākumu izcīnīja vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā Hantimansijskas «Jugra» vienība, kas izbraukumā ar 5:4 (2:2, 2:0, 1:2) pārspēja uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvēto divkārtējo līgas čempionvienību Kazaņas «Ak Bars».

Masaļskis «Jugra» vārtos stājās pēc vienas spēles izlaišanas, atvairot 31 pretinieku metienu.

Savukārt Dārziņš nebija pieteikts ceturtajai no pēdējām sešām «Ak Bars» vienības spēlēm.

Pie uzvaras pagarinājumā tika uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Maskavas CSKA komanda, kas ar 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) savā laukumā pārspēja Čerepovecas «Severstaļ» vienību.

Spukts maču aizvadīja savas komandas trešajā maiņā, nospēlēto 14 minūšu un 37 sekunžu laikā veicot divus metienus pa vārtiem un uzvarot 11 no 17 iemetieniem.

Pie uzvaras pagarinājumā tika arī aizsarga Sanda Ozoliņa pārstāvētā Mitišču «Atlant» vienība, kas ar 3:2 (0:0, 2:2, 0:0, 1:0) savu skatītāju priekšā apspēlēja Ņižņijnovgorodas «Torpedo» hokejistus.

Ozoliņš kā «Atlant» trešās maiņas aizsargs uz ledus pavadīja 16 minūtes un 52 sekundes.

Tāpat panākumu pagarinājumā svinēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā līgas čempionvienība Maskavas «Dinamo», ar 5:4 (1:0, 1:0, 2:4, 1:0) savā laukumā uzvarot Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Austrumu konferences kopvērtējumā «Avangard» ar 101 punktu 49 spēlēs ieņem pirmo vietu, «Ak Bars» ar 95 punktiem 48 mačos seko otrajā pozīcijā, bet «Jugra» ar 68 punktiem 49 cīņās ir devītie.

Savukārt Rietumos CSKA ar 90 punktiem 48 mačos ieņem otro vietu, Maskavas «Dinamo» ar 98 punktiem ir trešie, «Donbass» ar 68 punktiem 49 mačos atrodas astotajā pozīcijā, «Lev» seko vietu zemāk ar 66 punktiem 48 cīņās, «Atlant» ar 63 punktiem ieņem desmito pozīciju, bet «Vitjaz» kontā 55 punkti, kas dod 12.vietu.