03.01.2015. 20:10
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) šodienas spēlē Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētais Ņižņekamskas "Neftekhimik" izbraukuma pēcspēles metienos pārspēja Jekaterinburgas "Avtomobilist" (3:2). Savukārt "Jokerit" ar uzvaru pār Minskas "Dinamo" Rietumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz otro vietu.

Jekaterinburgā pirmais periods aizritēja ar mājinieku pārsvaru, taču uz tablo tas neparādījās, un rezultāts saglabājās sākotnējais (0:0). Otrā periodā sākumā urāliešu amerikānis Ārons Palušajs vadībā izvirzīja mājiniekus, savukārt šī nogriežņa otrajā pusē tatarstāniešu amerikānis Mets Andersons ar rezultatīvām piespēlēm ļāva izcelties saviem komandas biedriem. Tādējādi pēdējā lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 2:1 par labu viesiem no Ņižņekamskas. Trešajā periodā aktīvāk darbojās mājinieki, un viņu pūliņi tika atalgoti nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām (2:2). Papildlaikā lietu kārtība nemainījās, bet pēcspēles metienos veiksme uzsmaidīja Tatarstānas otrajam spēcīgākajam klubam.

Georgijs Pujacs laukumā bija 26:15 minūtes (lielākais spēles laiks mačā), vienreiz meta pa vārtiem, veica spēka paņēmienu un bloķēja pretinieka metienu. Pēdējās divās spēlēs izcīnītie pieci punkti Ņižņekamskas "Neftekhimik" ļauj atrasties Austrumu konferences 12. vietā.

Kā jau ziņots, Rīgas "Dinamo" bijušais kapteinis Georgijs Pujacs (33) savā jaunajā klubā debitēja ar rezultatīvu piespēli 24. decembra izbraukuma uzvarā pret Bratislavas "Slovan" (6:4). Pēc tam komandu piemeklēja masveida saslimšana.

Šodien spēli aizvadīja arī Magņitogorskas "Metallurg", kas atstāja sausā Toljati "Lada" ar 2:0. Pašreizējā KHL čempione punktu ziņā apsteidza "Avangard", taču konferences kopvērtējumā tomēr ir vietu aiz tās, jo savā divīzijā par sešiem punktiem atpaliek no "Ak Bars". Savukārt vienīgais Somijas klubs KHL "Jokerit" pacēlies uz otro vietu Rietumu konferencē, no šīs pozīcijas izstumjot SKA.

"Jokerit" svinēja uzvaru 5:2 pār Minskas "Dinamo", pārtraucot tās deviņu uzvaru sēriju, un sezonā ieguvusi 89 punktus. SKA aizvadījusi līdzvērtīgu spēļu skaitu, taču guvusi par diviem punktiem mazāk. Pagaidām pārliecinoša konferences un līgas līdere ir Maskavas CSKA.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801