03.01.2015. 20:07
Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Ņižņekamskas «Ņeftehimik» sestdien uzvarēja pirmajā mačā pēc masveida saslimšanas.

• Pujacs kļuvis par «Ņeftehimik» hokejistu 2014. g. 22. decembris

Aizvadītajā cīņā «Ņeftehimik» izbraukumā ar 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Jekaterinburgas «Avtomobilist».

Neizšķirtu 2:2 «Avtomobilist» panāca vien četras minūtes pirms pamatlaika beigām, tomēr pēcspēles metienos viesi bija labāki ar 1:0, vienīgo precīzo raidījumu izpildot Andrejam Ivanovam.

Pujacs savā otrajā spēlē «Ņeftehimik» rindās laukumā aizvadīja 26 minūtes un 15 sekundes, kas bija ilgākais spēles laiks visā cīņā. Latvijas aizsargs izcēlās ar vienu metienu pa vārtiem, vienu bloķētu raidījumu un vienu spēka paņēmienu.

Masveida saaukstēšanās rezultātā bija slimi 11 «Ņeftehimik» komandas spēlētāji, tāpēc pērnā gada beigās tika pārceltas divas tās spēles.

Pujacs pēc pievienošanās «Ņeftehimik» komandai tās rindās debitēja Ziemassvētkos, izceļoties ar rezultatīvu piespēli. Aizsargs šo sezonu uzsāka Latvijas komandā Rīgas «Dinamo».

Vēl vienā mačā sestdien panākumu izcīnīja līgas čempione Magņitogorskas «Metallurg», kas ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) savā laukumā pārspēja Toljati «Lada».

KHL Austrumu konferences kopvērtējumā pašlaik līdere ar 90 punktiem 42 spēlēs ir Kazaņas «Ak Bars» komanda, bet Magņitogorskas «Metallurg» ar 84 punktiem ieņem trešo vietu, kaut tai ir otrs lielākais punktu skaits.

Savukārt «Ņeftehimik» ar 39 punktiem 41 spēlēs ieņem Austrumu konferences kopvērtējuma 12.vietu, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par 11 punktiem.

Tikmēr uzvaru sestdien izcīnīja Somijas komanda Helsinku «Jokerit», kas ar 5:2 (3:1, 0:1, 2:0) savā laukumā apspēlēja Minskas «Dinamo» no Baltkrievijas, pārtraucot tās deviņu uzvaru sērija, bet pati pakāpjoties uz otro vietu konferencē.

Savā iepriekšējā KHL spēlē «Jokerit» 22.decembrī savā laukumā ar 3:1 apspēlēja Latvijas komandu Rīgas «Dinamo», bet gada nogalē Šveicē piedalījās prestižajā Špenglera kausā, kurā gan nepārvarēja ceturtdaļfināla barjeru.

Turpinājumā Helsinku vienība pirmdien uzņems spēcīgo Sanktpēterburgas SKA, bet trešdien jau piekto reizi šosezon tiksies ar Rīgas «Dinamo», viesojoties Latvijā.

Tikmēr Minskas «Dinamo» uzvarēja visās astoņās decembrī aizvadītajās spēlēs, bet iepriekšējo neveiksmi bija cietusi 24.novembrī.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā pārliecinoša līdere ar 98 punktiem 40 spēlēs ir Maskavas CSKA komanda, bet tai ar attiecīgi 89 un 87 punktiem 41 cīņā seko «Jokerit» un SKA.

Tikmēr Rīgas «Dinamo» ar 43 spēlēs izcīnītiem 50 punktiem Rietumu konferences kopvērtējumā joprojām atrodas 13.vietā, no labāko astotnieka atpaliekot par septiņiem punktiem.