06.02.2016. 15:47
Latvijas-Igaunijas basketbola līgā sestdien, 6. februārī, notiek trīs spēles. “Vega 1/Liepāja” (Top 6 turnīrā 3-2) savā laukumā daudzas reizes izvirzījās vadībā pret “Catz Lappeenranta” (4-1), taču pēdējās trīs minūtēs neguva grozus no spēles un piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 69:74.

Abu komandu pirmā tikšanās Somijā noslēdzās ar liepājnieču zaudējumu – 53:81. Sestdienas cīņa bija daudz līdzīgāka. Pirmkārt, Armanda Misus komanda atguvusies pēc savainojumiem un slimībām, otrkārt, “Catz” sastāvā nespēlēja Jeļena Rešetko, kura spēles pret TTT ceturtajā ceturtdaļā neveiksmīgi saskrējās ar Kristenu Menu.

Somijas čempiones pirmās izvirzījās vadībā, taču Silarājas tālmetiens ļāva priekšā izvirzīties liepājniecēm. Uzbrukumā pārliecinoši darbojās Kristīna Petermane un Ieva Vītola, bet visas komandas pūles aizsardzībā ļāva pirmo ceturtdaļu uzvarēt ar astoņu punktu pārsvaru – 20:12.

Viešņas izlīdzināja rezultātu (24:24), bet Silarājas un Daigas Līnes tālmetieni neļāva viņām pārnēmt iniciatīvu. Pateicoties trīs iemestajiem tālmetieniem (pretiniecēm 0/7), liepājnieces panāca labāku precizitāti metienos no spēles (14/34 vs 12/32) un, pats iepriecinošākais, spēja iegūt pārsvaru cīņā par atlēkušajām bumbām (22-19). Puslaiks tika pabeigts ar plus seši – 38:32.

Otrais puslaiks sākās ar 2:10 izrāvienu viešņu izpildījumā – 40:42. Lāpenrantas ofensīvu pārtrauca Petermanes tālmetiens, bet ceturtdaļas turpinājumā sekoja vadības maiņa par labu pretiniecēm. Atlētiskās pretinieču leģionāres sāka biežāk izcīnīt atlēkušās bumbas un vairāk uzņēmās iniciatīvu uzbrukumu noslēgumos. Liepājniecēm izdevās izlīdzināt rezultātu pēc Daigas Līnes divpunktu metiena – 49:49.

Līnes un Gertsones tālmetieni ceturtās ceturtdaļas ievadā no jauna izvirzīja vadībā liepājnieces, taču tuvāk grozam labāk spēlēja sāncenses. Desmitminūtes vidū viņas divreiz panāca sešu punktu pārsvaru – 56:62 un 58:64. Pusi starpības dzēsa Sabīnes Lipes tālmetiens – 61:64. Čandra Džonsa pretējā pusē iemeta abus brīvmetienus, sasniedzot 30 gūto punktu atzīmi – 61:66.

Nākamajā minūtē liepājniecēm izdevās 6:0 izrāviens. Jākobsone iemeta abus soda metienus, Petermane realizēja tālu pustālo metienu no labā stūra, bet Jākobsones apspēle viens pret vienu ļāva izvirzīties vadībā – 67:66. Pēdējās trīs minūtēs mājinieces nespēja gūt nevienu grozu no spēles, kamēr meistarīgā Džonsa nodrošināja savai komandai uzvaru.

Vega 1/Liepāja – Catz Lappeenranta 69:74 (20:12, 18:20, 11:17, 20:25)Vega 1/Liepāja: Vītola 15 (6ab, 4ip), Petermane 15 (4ab, 3ip), Silārāja 10 (11ab, 5rp, 3pb, 3ip), Jākobsone 10 (7rp, 3pb, 4ip), Līne 10, Lipe 6, Gertsone 3; Ķergalve, Narubina, Lībeka.Catz: Džonsa 32 (9ab, 8ip), Harisa 17 (15ab), Šlota 12 (9rp), Kalina 10, Ērikinharju 2, Millioja 1, Pirtinena, Nuolikoski.Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Jānis Sudmalis, Jānis Poriņš.