03.04.2014. 14:37
UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā pirmo spēli aizvadīja "Paris Saint Germain", savā laukumā uzņemot Londonas "Chelsea". Kopumā diezgan vienlīdzīgā cīņā laukuma saimnieki otrajā puslaikā guva divus vārtus izcīnot uzvaru ar rezultātu 3:1, iegūstot būtisku priekšrocību pirms atbildes spēles Londonā.

, nra.lv, Sports

Kamēr laukuma saimnieku galvenais treneris Lorāns Blāns laukumā sūtīja divus uzbrucējus - Zlatanu Ibrahimoviču un Edinsonu Kavani, Žuzē Mourinju nolēma spēli sākt vispār bez nominālajiem uzbrucējiem, bet laukuma centrā atkal izmantot aizsargu Davidu Luizu. Uz savu vārtu drošību tendētais sākumsastāvs viesiem nepalīdzēja un jau trešajā minūtē PSG atklāja rezultātu. Pēc centrējuma Džons Terijs neveiksmīgi ar galvu raidīja bumbu soda laukuma vidū, kur to uztvēra bez uzmanības atstātais Esekjels Laveci un uzreiz raidīja to zem vārtu pārliktņa. Pēc zaudētajiem vārtiem "Chelsea" vairāk kontrolēja bumbu pretinieka laukuma pusē, bet mājinieki izteikti darbojās no aizsardzības, cenšoties atbildēt ar pretuzbrukumiem.

Viesu aktīvā un agresīvā spēle uzbrukuma zonā atmaksājās 27. minūtē, kad galvenais tiesnesis Tjagu Silvam fiksēja pārkāpumu soda laukumā pret Oskaru. Edens Azārs pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu un izlīdzināja rezultātu (1:1). PSG acīmredzami pēc ātri gūtajiem vārtiem un sekojoši atdotās iniciatīvas, vairs nespēja atgūt spēles pavedienu, bet "Chelsea" turpināja izmantot augstu presingu un regulāri nokļuva labās sitienu pozīcijās. 40. minūtē Azārs saņemot piespēli soda laukuma kreisajā malā uzreiz no gaisa izdarīja sitienu pa vārtiem, Salvatore Sirigu līdz bumbai neaizsniedzās, tomēr tā trāpīja pa labo vārtu stabu. Pārtraukums mājiniekiem bija taisni laikā lai sakārtotu sniegumu otrajā puslaikā un iegūtu priekšrocības pirms došanās uz Londonu.

Spēle atsākās līdzīgi kā pirmais puslaiks, ar vairākiem mājinieku uzbrukumiem un 52. minūtē pēc Blēza Matuidī centrējuma Laveci atkal tika atstāts viens soda laukuma centrā, tomēr ar galvu raidītā bumba lidoja nedaudz pāri Petra Čeha sargātajiem vārtiem. 59. minūtē Mourinju uzskatīja, ka ir īstais laiks laukumā sūtīt uzbrucēju Fernando Toresu, bet jau divas minūtes vēlāk PSG izvirzījās vadībā. Pēc Laveci centrējuma vārtu laukumā Luizs burzmā neveiksmīgi raidīja bumbu savos vārtos (2:1). Gūtie vārti atraisīja abu komandu spēlētājus un turpmākajās minūtēs spēle kļuva daudz atklātāka.

Laukuma saimniekiem dažu minūšu laikā nācās veikt divas piespiedu maiņas, jo savainojumu dēļ spēli nevarēja turpināt Ibrahimovičs un Marko Verati, kurus nomainīja Lukass Moura un Joans Kabajs. Spēles raksturu gan tas neietekmēja un abas komandas turpināja lielāko uzmanību veltīt uzbrukumu veidošanai nevis aizsardzībai, saprotot, ka rezultatīvs sitiens jebkuros vārtos var kļūt par izšķirošo divu spēļu summā. 84. minūtē Kavani beidzot nokļuva ļoti labā sitiena pozīcijā, tomēr bumba lidoja nedaudz garām labajam vārtu stūrim. Pēdējās minūtēs vairāk uzbruka PSG spēlētāji un kompensācijas laika trešajā minūtē Havjērs Pastore pēc individuāla reida guva trešos vārtus, iegūstot būtisku rezultāta pārsvaru pirms atbildes spēles.