26.09.2015. 22:54
Uzvaru Francijas futbola čempionātā izcīnīja pašreizējā līdere un titula sargātāja PSG, kas otrajā puslaikā prata atspēlēties un ar 4:1 sakaut "Nantes". Toties zaudējumu piedzīvoja Lionas "Olympique", kas jau pirmajā puslaikā ielaida trīs vārtus un novājinātā sastāvā ar 1:3 atzina "Bordeaux" pārākumu.

PSG pagalam neizdevās pirmais puslaiks, un parīzieši jau 11. minūtē nokļuva iedzinēju lomā. Viesi pēc standartsituācijas neveiksmīgi centās izkļūt no sava soda laukuma, zaudēja bumbu, un Jasins Bamū pēc centrējuma ar galvu atklāja rezultātu (1:0). Vēlāk "Nantes" trāpīja arī pa vārtu stabu, bet PSG otrā puslaika pašā sākumā panāca izlīdzinājumu. Anhela Di Marijas sitienu 48. minūtē bloķēja aizsargs, taču pirmais pie atlēkušās bumbas bija Zlatans Ibrahimovičs (1:1).

Spēles izskaņā "Nantes" salūza pavisam. 73. minūtē nesen uz maiņu iznākušais Edinsons Kavani pēc standartsituācijas neatvairāmi sita ar galvu (2:1), 80. minūtē Di Marija pretuzbrukumā, nonācis viens pret vienu, pārmeta bumbu pāri vārtsargam (3:1), bet 90. minūtē pēc stūra sitiena kritienā precīzi sita Seržs Orjē (4:1).

Lionas "Olympique" pirms svarīgās cīņas UEFA Čempionu līgā pret "Valencia" traumu un rotācijas dēļ izbraukumā pret "Bordeaux" spēlēja ar teju otro sastāvu un saņēma pamatīgu pērienu. Pirmos vārtus "Bordeaux" guva 17. minūtē, kad Vahbi Hazri pretuzbrukumā precīzi sita tālajā stūrī (1:0). Neskatoties uz Lionas uzbrukumiem, bumba turpināja lidot tikai vienos vārtos. 40. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu precīzs bija Jaroslavs Plašils (2:0), bet jau puslaika kompensācijas laikā pēc standartsituācijas vārtsargu apsteidza brazīliešu aizsargs Pablu (3:0).

79. minūtē Klaudio Bovū pēc stūra sitiena guva goda vārtus, taču glābt spēli jau bija par vēlu – 1:3. Iepriekšējā kārtā Villija Saņola vadītais "Bordeaux" ar 1:6 kapitulēja Nicā.

Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
Reims – Lille 1:0 (0:0) Ngogs 56'
Nantes – PSG 1:4 (1:0) Bamū 11' – Ibrahimovičs 48' Kavani 73' Di Marija 80' Orjē 90'
Rennes - Troyes 1:1 (0:1) Diaņs 71' - Pī 11'
Caen - Gazelec 2:0 (1:0) Rodelēns 28' Imorū 55'
Bordeaux - Lyon 3:1 (3:0) Hazri 17' Plašils 40' Pablu 45'+2 – Bovū 79'
Bastia - Toulouse 3:0 (3:0) Palmjēri 9' Skilači 32'42'
Marseille – Angers 15:00
Montpellier – Lorient 18:00
Guingamp – Monaco 18:00
St.-Etienne – Nice 22:00