16.02.2016. 23:34
Šovakar UEFA Čempionu līgas pirmajā astotdaļfināla mačā ''Paris Saint Germain'' (PSG) savā laukumā svinēja uzvaru pār Londonas ''Chelsea'' ar 2:1. Uzvaras vārtus parīziešu labā otrā puslaika izskaņā guva no maiņas nākušas Edisons Kavani.

Pirms mača Sportacentrs.com Twitter vidē veica aptauju par to, kura komanda varētu uzvarēt šajā duelī. No 417 respondentiem 280 savu balsi atdeva ''PSG'', savukārt par ''Chelsea'' uzvaru nobalsoja vien 91 atbildes sniedzējs. 46 cilvēki uzskatīja, ka mačs noslēgsies neizšķirti.

Spēli ar centra izspēli ievadīja pašreizējie Anglijas čempioni Londonas ''Chelsea'', un sev ierastajā manierē, nemēģināja spēli veidot ar īsām piespēlēm, bet bumbu ātri raidīja uz priekšu parīziešu laukuma pusē. Mājinieki bumbu atguva un daudz nevilcinājās - individuāli mēģināja spēlēt Lukass Moura, taču nokļūstot ''Chelsea'' soda laukuma tuvumā viņš bumbu zaudēja. Pēc brīža no distances sita Marko Verati, taču viņa sitienu atvairīja Tibo Kurtuā, un vēl nedaudz vēlāk arī Moura izmēģināja laimi no lielāka attāluma, bet sita garām. Puslaika pirmajā pusē PSG piederēja liels pārsvars bumbas kontrolē (71% pret 29%), taču, neskatoties uz to, ''Chelsea'' gandrīz guva pirmos vārtus spēlē, kad pēc centrējuma ar galvu bīstami sita Djēgu Košta, un Kevins Traps fantastiskā veidā glāba savu komandu.

Puslaika turpinājumā PSG joprojām turpināja vairāk kontrolēt bumbu, taču londonieši atsevišķās epizodēs atbildēja ar pāris bīstamiem pretuzbrukumiem, kas gan nebija pietiekoši veiksmīgi. Kādā no PSG uzbrukumiem individuāli tikt garām pretiniekiem mēģināja Lukass Moura, kurš teatrāli krita tuvu ''Chelsea'' soda laukumam, par ko diskutablu dzelteno kartīti piešķīra Džonam Obi Mikelam. Soda sitienu izpildīja Zlatans Ibrahīmovičs, kura raidītā bumba, atsitoties pret spēlētāju sieniņu, lidoja Kurtuā vārtos. Rezultāts tika atklāts, un ''Chelsea'' nevilcinoties devās uzbrukumā. Pēc ilgākas uzturēšanās PSG laukuma pusē Londonas komanda nopelnīja stūra sitienu, pēc kura bumba veiksmīgi nonāca pie Obi Mikela, un viņš nekļūdīgi sita vārtu tīklā - 1:1.

''Chelsea'' pēc veiksmīgām pirmā puslaika beigām šoreiz apzināti neatdeva pretiniekiem iniciatīvu, bet gan paši centās spēlēt aktīvi un uzbrukt. Jau pirmajās minūtēs bīstamā izgājienā izrāvās Košta, taču veiksmīgi spēlēja Traps un atvairīja spāņu futbolista sitienu. Londoniešu uzbrukuma mēģinājumi nedaudz apsīka, un atkal uz priekšu metās ''Paris Saint Germain''. Viesu aizsardzība neitralizēja vairākas PSG iespējas un aizsargājās pietiekami veiksmīgi, taču uzbrukumā panākumus tā arī nespēja gūt.

Tuvojoties spēles beigu fāzei, ''Chelsea'' jau nedaudz vairāk centās uzbrukt un mēģināja to darīt ar īsām saspēlēm pretinieku laukuma pusē. Kādu mirkli viesi saspēlējās, taču tad iekrita kādā no pretuzbrukumiem - Anhels Di Maria piespēlēja no maiņas nākušajam Edisonam Kavani, kurš nonāca izgājienā pret Kurtuā un bumbu no labās malas sita pa zemi, tieši vārtu tīklā. Pēc ielaistajiem vārtiem ''Chelsea'' mēģināja rast veidus, kā ātri atgūt kaut vienus vārtus, taču tas neizdevās, un parīzieši varēja svinēt uzvaru pirmajā astotdaļfināla mačā.