08.02.2014. 16:10
Latvijas bobsleja izlase vakar noslēdza treniņus Ventspilī. Mūsu galvenais treneris Sandis Prūsis sarunā ar "Neatkarīgo Rīta Avīzi" atzīst, ka Soču olimpiādē Latvijas piloti būs viszaļākie, tomēr mērķis ir pārrakstīt sporta vēsturi.

Ventspils treniņnometnē tika pilnveidota fiziskā sagatavotība un saliedēta komanda. "Vienīgais, ko mēs vairs nevaram ietekmēt, ir tehniskās lietas, jo bobi jau ir aizsūtīti uz Sočiem. Dzelžiem vairs neko izdarīt nevaram, bet ar cilvēkiem varam strādāt," saka treneris.

Prūsim šī būs jau septītā olimpiāde, bet viņa vadītā komanda nav sevišķi pieredzējusi. "Tik nepieredzējuši piloti nav nevienai vadošajai komandai. Esam viszaļākie. Bet es nedomāju, ka tādēļ esam švakākie vai neperspektīvākie. Nebūt ne. Ceru, ka jaunības degsme un azarts būs mūsu priekšrocība," norāda Sanis Prūsis. "Kopumā esam ļoti jauna komanda, salīdzinot ar lielajiem grandiem, taču mēs jau esam sevi pierādījuši vairākos Pasaules kausa posmos. Tādēļ arī ceram uz labiem rezultātiem. Mūsu mērķis ir pārrakstīt sporta vēsturi. Neatkarīgās Latvijas laikā līdz šim augstākā vieta divniekos ir piektā vieta un četriniekos - sestā. Ja mēs pārspēsim šos rezultātus, tad būs labi."

Latvijas izlases vadošais pilots Oskars Melbārdis piebilst: "Atbildība ir liela, jo pagājušajā sezonā pierādījām, ka varam labi nostartēt, tādēļ līdzjutēji droši vien gaida to pašu arī olimpiskajās spēlēs."

Latvijas bobsleja izlase: pilots Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste, Jānis Strenga, pilots Oskars Ķibermanis, Raivis Broks, Helvijs Lūsis, Vairis Leiboms, Intars Dambis (Ventspils treniņos piedalījās arī Edgars Eriņš).

Mūsu izlase uz Sočiem izlidos 10. februārī. Olimpiskās divnieku sacensības notiks 16.-17. februārī, bet četrinieki sacentīsies 22.-23. februārī.

Izmantotie resursi:Laikraksts "Neatkarīgā Rīta Avīze"Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Sudraba pakavs, jāšanas sporta klubs Šaurītes 1, Krustpils pagasts, Krustpils novads, LV-5120
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties