29.01.2014. 16:20
Latvijas bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis (48) sarunā ar žurnālu "Klubs" atzīst, ka viņam bijuši ļoti labi piedāvājumi darbam ārzemēs, tomēr strādāšana ar Latvijas sportistiem dod lielāku gandarījumu. Soču olimpiskajās spēlēs latviešu speciālists strādās uz mūsējiem.

Strādāt ierobežota finansējuma apstākļos nav viegli, jo jākonkurē ar bagātāku pretinieku ekipāžām, taču Prūsim svarīgs ir arī nacionālais moments. "Pagaidām mani viss te apmierina. Izņemot varbūt naudu. Skaidrs, ka ārzemēs es daudz vairāk nopelnītu. Vai es to gandarījumu kur citur daudz vairāk dabūtu - šaubos. Man ir bijuši divi ļoti labi piedāvājumi," atklāj Sandis Prūsis. "Varbūt nebūs labi, ka sieva to tagad izlasīs... [smejas]. Bet viņa mani pietiekami labi zina. Es nekad neesmu lielu vērtību naudai piešķīris. Ja kādam šeit mans darbs nepatiks vai pats gribēšu iet projām - domāju, man būs, kur iet. Tāpēc es par to baigi nesatraucos. Ja mani tā komanda apmierina, ja ir rezultāti - kāpēc ko mainīt?"

Gadi iet uz priekšu un gadās padomāt arī par vecumu. "Vairs jau nevar nedomāt. Man taču kādreiz likās, ka 40 gadi ir liels vecums. Tagad liekas, ka 60 ir kaut kas baigs. Bet vispār man joprojām liekas, ka tikai pirms gadiem pieciem pabeidzu vidusskolu," saka treneris.

Pilnu materiālu var skatīt izdevuma janvāra numurā.

Bobsleja pilota karjeras laikā Prūsim neizdevās aizsniegties līdz olimpiskajai medaļai. Bet tagad tāda iespēja ir viņa audzēkņiem. Soču olimpiskajās spēlēs startēs Prūša trenētās latviešu divnieku un četrinieku ekipāžas, kuras pilotēs Oskars Melbārdis un Oskars Ķibermanis. Šis ir viens no tiem sporta veidiem, kur Latvijai ir reālas cerības iegūt Soču medaļas.

Izmantotie resursi:Žurnāls "Klubs"2010, SIA 2010, SIA Cēsu 31 k.1, Rīga, LV-1012
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties