21.05.2014. 11:53
Pret lielajiem tēriņiem protestējoši demonstranti otrdien ielauzās mājā, kur bija plānots izstādīt Pasaules kausa finālturnīra futbolā galveno trofeju.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Trofeja pašlaik ceļo pa Brazīliju pirms gaidāmā turnīra, kas risināsies no 12.jūnija līdz 13.jūlijam.

Protestētāji bija pret milzīgās naudas tērēšanu turnīra organizēšanai, kā arī pret nesen ieviesto sabiedriskā transporta cenu pieaugumu, tāpēc meta akmeņus un koka gabalus kādai vēsturiskai ēkai Belenas pilsētā. Tieši tajā otrdien bija plānots izstādīt Pasaules kausa balvu, tomēr protestu dēļ pasākums tika atcelts.

Pēdējā laikā Brazīlijā regulāri notiek vardarbīgi protesti un streiki, iedzīvotājiem pieprasot lielākas algas un labākus darba apstākļus.

Tikmēr Brazīlijas futbola leģenda Pelē šonedēļ paudis satraukumu, ka valstī valdošie protesti var padarīt nervozus ārvalstu līdzjutējus, kuri atteiksies no domas par došanos uz turnīru. Pelē nav šaubu, ka demonstrācijas ietekmēs četrgades prestižāko futbola turnīru, ja turpināsies.

"25% ārzemnieku, kas plāno doties uz Brazīliju, ir satraukušies par protestiem," izteikusies 73 gadus vecā futbola leģenda, kurš ir sacensību vēstnieks. "Ja viņi atteiktos no ceļojuma, tas būtu liels zaudējums valstij."

Pagaidām protesti vēl ir skaitliski mazāki, bet pērn Konfederāciju kausa turnīra futbolā laikā ielās izgāja miljons cilvēku. Pērn Pelē saņēma asu kritiku, kad aicināja protestētājus pamest ielas un fokusēties uz futbolu, bet tagad viņš pauž atbalstu demonstrētāju prasībām, ka valstī nepieciešams vairāk skolu un slimnīcu.

Tomēr Pelē uzsver, ka Brazīlijas futbola izlase nevar maksāt par "korupciju un politiku".

Kā ziņots, nedaudz vairāk nekā 20 dienas pirms Pasaules kausa atklāšanas joprojām nav pabeigti vairāki no stadioniem, kur plānots aizvadīt spēles.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties