09.03.2014. 11:55
Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien izcīnīja otro vietu Japānas pilsētas Nagojas maratonā.

, nra.lv, Sports

Latvijas pārstāve 42,195 kilometrus distanci veica divās stundās, 24 minūtēs un septiņās sekundēs, par 24 sekundēm piekāpjoties krievietei Marijai Konovalovai.

Savukārt trešo vietu ieņēma pērn sacensībās uzvarējusī mājiniece Rjoka Kizaki, kura bija vēl par minūti un 19 sekundēm lēnāka.

39 gadus vecā Konovalova un divus gadus jaunākā Prokopčuka kāpināja ātrumu pēc trīsdesmitā kilometra, atstājot pārējās konkurentes ievērojami aiz muguras. Savukārt pēdējā distances daļā pērn trešo vietu Čikāgas maratonā izcīnījusī Konovalova atstāja aiz muguras arī Latvijas sportisti.

"Esmu kļuvusi vecāka, bet neesmu zaudējusi neko no sava garīgā spēka. Tas mani dzina uz priekšu distances laikā," pēc finiša teica Konovalova.

Pērn Nagojas maratonā Prokopčuka izcīnīja ceturto vietu, bet pēc tam rudenī viņa finišēja trešā Ņujorkas maratonā, kurā atgriezās pēc piecu gadu pārtraukuma.