08.06.2015. 07:52
Latvijas labākajai garo distanču skrējējai Jeļenai Prokopčukai nedēļas nogalē Itālijas pilsētā Kaljāri Eiropas kausa sacensībās 10 000 metru skrējienā neizdevās izpildīt 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu (OS) normatīvu.

• Prokopčuka šī gada beigās varētu skriet savu pēdējo maratonu karjerā 2015. g. 15. maijs

Prokopčuka distanci veica 33 minūtēs un 5,42 sekundēs, kas viņai deva sesto vietu. OS normatīvs ir 32:15,00 minūtes, savukārt šī gada pasaules čempionāta normatīvs ir 32:00,00 minūtes.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Tria Gebre no Spānijas, kura finišēja pēc 32:14,94 minūtēm. Otrā palika Valērija Straneo no Itālijas (32:32,41), bet trešā Lilija Partridža no Lielbritānijas (33:02,03).

Sacensībās startēja 38 skrējējas.

Vīriešiem starp B grupas dalībniekiem distancē devās Jānis Girgensons, kurš finišēja pēc 31 minūtes un 3,11 sekundēm, kas viņam grupā deva 8. vietu 17 dalībnieku konkurencē. Par Eiropas kausa ieguvēju kļuva A grupā uzvarējušais Polats Kemboi Arikats no Kenijas (28:09,47).

Prokočukai 10 000 metru skrējienā pieder Latvijas rekords - 30:38,78 minūtes. Iepriekš sportiste medijiem atklāja, ka šosezon centīsies izpildīt 2016. Riodežaneiro OS spēļu normatīvu, lai gan sacensību skaits, kur to izdarīt, ir ierobežots, kā vienu no iespējām minot tieši Eiropas kausa izcīņu Itālijā.