15.06.2014. 22:07
Latvijas čempiones pusmaratonā godu svētdien Ventspilī aizstāvēja valsts slavenākā gargabalniece Jeļena Prokopčuka.

Šīs distances Latvijas rekordiste Prokopčuka 21,097 kilometrus garo distanci veica vienā stundā, 13 minūtēs un 32 sekundēs, par gandrīz astoņām minūtēm apsteidzot Jolantu Liepiņu.

Tikmēr trešajā vietā ierindojās Anita Kažemāka, kura no Liepiņas atpalika tikai par četrām sekundēm.

Savukārt vīriešu konkurencē labākais bija valsts rekordists Valērijs Žolnerovičs, kurš finiša līniju šķērsoja pēc vienas stundas, piecām minūtēm un 30 sekundēm.

Otro un trešo vietu pusmaratonā ieņēma attiecīgi Kristaps Bērziņš un Kristaps Kaimiņš.

Pateicoties uzrādītajiem rezultātiem, Prokopčuka un Žolnerovičs sasniedza jaunus Ventspils Piedzīvojuma parka pusmaratona trases rekordus.

Tikmēr 10.55 kilometru skrējienā uzvarēja Reinis Hartmanis, bet sieviešu konkurencē ātrākā bija zviedriete Dace Landstrema.

Tautas skrējienā 5, 275 kilometru distancē vīriešu konkurencē ātrākais bija Artūrs Medvedevs, bet starp daiļā dzimuma pārstāvēm triumfēja Līga Jansone.

Aizvadītās sacensības notika «Skrien Latvija» seriāla ietvaros, kurā vienlaikus tiks sadalītas medaļas Latvijas čempionātā pusmaratona distancē.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga