23.12.2013. 21:59
"Prodrive" jaunais vadītājs Džons Gavs (John Gaw) par kompānijas nākotnes mērķiem autosportā pasludinājis dalību Formula E čempionātā un Dakaras rallijā.

Gavs iepriekš bija "Aston Martin Racing" izpilddirektors un komandas vadītājs, bet tagad iecelts par atbildīgo personu visās "Prodrive" motoru sporta aktivitātēs.

"Es gribētu redzēt mūsu mašīnas jaunajā Formula E čempionātā, ko, pēc manām domām, gaida spoža nākotne," stāsta Gavs. "Tāpat vēlos, lai mēs piedalāmies Dakarā, kas būtu loģisks turpinājums mūsu 30 gadus ilgajai pieredzei rallija sacensībās."

Šobrīd ir zināmas visas komandas, kas startēs Formula E čempionāta pirmajā sezonā, taču "Prodrive" varētu iesaistīties šajās sacīkstēs kā tehniskais partneris kādai no desmit komandām.

42 gadus vecais Gavs arī atklāj, ka kompānija plāno startēt 2014. gada rallijkrosa pasaules čempionātā un ASV bāzētajā "Global Rallycross Championship" ar "Mini RX" automobili, kas ir vieglāka un jaudīgāka "Prodrive" savulaik izgatavotās WRC mašīnas versija. Tāpat nākošgad ar "Prodrive" atbalstu Izturības sacīkšu pasaules čempionātā (WEC) startēs "Aston Martin Vintage GTE" automašīnas, bet ar kompānijas būvētajiem "Mini John Cooper Works WRC" spēkratiem pasaules čempionātā un nacionālajos čempionātos turpinās braukt privātie piloti.

Izmantotie resursi:autosport.com - the authority on Formula One,...Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties