03.01.2016. 17:28
Šodien "Pro 12" regbija čempionātā tika aizvadīta noslēdzošā 11. kārtas spēle un tajā, spēlējot Trevīzo pilsētā, tikās abas Itālijas komandas, Trevīzo "Benetton" un Parmas "Zebre". Šajā cīņā uzvaru svinēja viesi – 18:8.

Lai arī no turnīra tabulas viedokļa šis mačs nekādu lielo intrigu nespēja piedāvāt, jo vienīgais, kas varēja notikt bija vai nu Trevīzo komandas pirmā uzvara čempionātā vai "Zebre" pakāpšanās no pirmspēdējās uz 10. vietu, apsteidzot Ņūportas "Gwent Dragons". Tajā pašā laikā, tā kā šī bija divu Itālijas komandu cīņa, tad tā ieguva principiāla mača statusu.

Spēles pirmais puslaiks parādīja, ka spēle ir nozīmīga abām komandām un neviena nevēlas tajā zaudēt, kas izpaudās, pirmkārt, savas ieskaites zonas sargāšanā. Tiesa, tā kā abām vienībām kopējais spēles līmenis nav augsts, brīžiem šī aizsargāšanās izskatījās ļoti primitīvi, proti – bumbas spērienos viens otram.

Mazliet vairāk pirmajā spēles cēlienā paveicās Parmas komandai, kura pēc apmaiņas ar precīziem soda sitieniem, septiņas minūtes pirms pārtraukuma veica piezemējumu, kad veiksmīgāks par visiem bija austrālietis Lūks Burdžess. Šis panākums arī noteica puslaika gala rezultātu – 8:3 par labu "Zebrām".

Otrās 40 minūtes lielāko to daļu pagāja tieši tādā pat spēlē – negribīgi un smagi. "Zebre" guva trīs punktus un turpināja sargāt savu laukuma pusi, taču kādas 15 minūtes līdz spēles beigām Trevīzo aktivizējās un sāka veidot vienu bīstamu uzbrukumu pēc otra un, lai arī pirmajā reizē, kad bumba nonāca ieskaites zonā, piezemējums netika ieskaitīts, ar otro piegājienu tiesnesim gan jautājumu nebija. Tiesa, rezultāta starpību līdz minimumam samazināt neizdevās, jo realizācija bija neprecīza.

Pēc šāda spēles gaitas saasinājuma "Zebre" bija jārīkojas un viņi ilgi negaidīja – Žulio Toniolati ienesa bumbu ieskaites zonā, bet Eduardo Padovani bija precīzs realizācijā un rezultāta starpība tika palielināta līdz 10 punktiem.

Atlikušās minūtēs nedz viena, nedz otra komanda nespēja izmainīt rezultāta starpību un Parmas "Zebre" svinēja uzvaru ar 18:8, kā arī pakāpās par vienu vietu turnīra tabulā. "Benetton" komandai, kura līdz šim visas sezonas ir bijusi labākā Itālijas komanda "Pro 12" turnīrā, gan šis bija jau 11. zaudējums 11 mačos.