16.09.2014. 11:11
Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā norisinājās pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā „Baltic Cup Open 2014”, kuras kopumā pulcēja vairāk nekā simts dalībnieku no Anglijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas un Somijas. Vīru finālā uzvarēja priekulnieks Madars Razma, bet dāmu konkurencē labākā bija somiete.

2014. gada „Baltijas Kauss” sākās piektdienas vakarā ar pielozēto pāru sacensībām, kurās par uzvarētājiem kļuva lietuvietis Darjuss Labanausks ar rīdzinieku Lauri Karavicu, kuri finālā ar rezultātu 4:2 uzvarēja Baltkrievijas pārstāvi Eldaru Abdulajevu un Talsu šautriņu metēju Nauri Gleglu.

Individuāli dāmām par uzvarētāju kļuva sacensību galvenā favorīte Lumi Silvana no Somijas (pasaules reitingā #15), kura finālā ar rezultātu 4:1 pārspēja Kornēliju Lušaiti no Lietuvas, savukārt 3. vietu izcīnīja Irēna Bauze no Vaiņodes un Valentīna Vasiļjeva no Krievijas.

Arī kungu konkurencē finālā tikās vieni no galvenajiem turnīra favorītiem - Madars Razma no Priekules (pasaules reitingā #7) un lietuvietis Darjuss Labanausks (pasaules reitingā #5), kuru cīņā ar rezultātu 4:2 pārāks izrādījās Latvijas šautriņu metējs Razma. 3. vietu kungiem izcīnīja Igaunijas šautriņu metējs Voldemārs Arders un jēkabpilietis Guntars Grebskis.

Dāmu pāru sacensību finālā tikās divi Latvijas pāri, kuru savstarpējā cīņā Zeltīte Strade un Elīna Putniņa no Lizuma ar rezultātu 4:2 uzvarēja Kristīni Kuzmani un Avelīnu Lāci no Vecpiebalgas, savukārt 3. vietu ieņēma somiete Lumi Silvana ar lietuvieti Viktoriju Jasiūnaiti un rīdziniece Sarmīte Lavrentjeva ar Bauskas šautriņu metēju Aretu Kovaļevsku. Kungiem pāru sacensību finālā lietuvieši Darjuss Labanausks un Sigits Vasiļus ar rezultātu 4:1 uzvarēja rīdzinieku Valteru Melderi un ogrēnieti Jāni Pinku, savukārt 3. vietas izcīnīja talsenieks Nauris Gleglu ar valmierieti Gati Lanceru un priekulnieki Madars Razma ar Aigaru Strēli.

Nākamās WDF pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā Latvijā norisināsies no 7. līdz 9. novembrim Rīgā, kad turpat „Maritim Park Hotel Riga” telpās tiks noskaidroti 2014. gada „LATVIA OPEN” čempioni.