24.11.2017. 22:37

Priedulēnai Pasaules kausa posmos labākie rezultāti bijuši trīs ceturtās vietas, bet viņa ne reizi nav kāpusi uz goda pjedestāla, līdz kuram šoreiz pietrūka 0,15 sekunžu. Priedulēna pirmajā braucienā bija piektā, bet otrajā uzrādīja trešo rezultātu. Abos braucienos latviete labi veica trases augšdaļu, taču pirmajā braucienā beigu daļā pieļāva kļūdu, kas traucēja pacīnīties par augstāku pozīciju.

Posmā uzvaru izcīnīja vāciete Žaklīna Lelinga, kurai Priedulēna divu braucienu summā zaudēja 0,42 sekundes. Otrajā vietā ierindojās kanādiete Džeina Šanela, kura uzvarētājai zaudēja 0,23 sekundes, bet trešā šoreiz bija vēl viena vāciete Tīna Hermana, kura no savas tautietes atpalika 0,27 sekundes.

Piekto vietu ieņēma beļģiete Kima Meilemansa, kura no Priedulēnas atpalika vienu sekundes simtdaļu, bet pirmo sešnieku noslēdza vāciete Anna Fernštate. Priedulēnai sportiskajā ziņā šī sezona, kurā jācīnās par kvalifikāciju Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, bija iesākusies ne pārāk veiksmīgi. Sezonas pirmajā posmā Leikpleisidas trasē viņa bija 16.vietā, kamēr pirms nedēļas Pārksitijā bija vien 18.pozīcijā. Tiesa, latviete pašlaik startē ar savainojumu, jo augustā viņa, treniņā pildot ikdienišķu vingrinājumu, pārrāva ceļgala krusteniskās saites. Tomēr Priedulēna izlēma neveikt operāciju, jo citādāk šajā sezonā nebūtu cerību startēt un nāktos izlaist februārī gaidāmās Phjončhanas olimpiskās spēles.

Pasaules kausa kopvērtējumā pirms šī posma līdere bija Jeļena Ņikitina no Krievijas. Tiesa, šonedēļ viņa bija starp tiem četriem krievu skeletonistiem, kam Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) piešķīra diskvalifikācijas, tostarp viņai atņemot 2014.gadā Sočos izcīnot bronzas godalgu. Lēmums par medaļu pārdalījumu oficiāli jāpieņem Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF), kas šobrīd vēl nav nākusi klajā ar savu nostāju, taču pagaidām IBSF šiem Krievijas sportistiem liegusi dalību Pasaules kausā.

Tikmēr vīriešu skeletonisti Vistlerā sacentīsies sestdien. Kvalifikācija skeletonā olimpiskajām spēlēm noslēgsies janvāra vidū pēc veiktiem septiņiem Pasaules kausa posmiem, kad Nāciju rangs četrgades nozīmīgākajam notikumam noteiks 20 dalībnieces. Divas valstis varēs pieteikt pa trim dalībniecēm, četras pa divām, bet septiņas - pa vienai.