09.06.2015. 16:31
Šodien viesnīcā "Days Hotel" notika Latvijas handbola izlases preses konference pirms trešdien, 10.jūnijā, gaidāmās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs pret Zviedriju. Preses konferencē piedalījās valstsvienības galvenais treneris Uģis Vikštrems, kā spēlētāji Ingars Dude, Jānis Pavlovičs un Edgars Kukša.

"Šobrīd mums ir viegla situācija, jo nav nekāda spiediena. Viss, kas mums jādara – jāizbauda šīs divas atlikušās spēles. Mazo zivtiņu Slovākiju divreiz noķērām, kāpēc nenoķert arī lielo Zviedriju vai Slovēniju. Ja tas neizdosies, mums neviens neko nepārmetīs," sacīja Uģis Vikštrems. "Zviedrija ir divas galvastiesas par mums pārāka, tā ir realitāte. Taču mēs spēlējam mājās un varam sagādāt pārsteigumu."

Vikštrems pauda gandarījumu, ka viņam ir iespēja strādāt kopā ne tikai ar otro treneri Andreju Narnicki un fiziskās sagatavotības treneri Andreasu Proelleru, bet valstsvienības konsultantu, pieredzējušo handbola speciālistu Valēriju Putānu, kurš šajā ciklā izlasei klātienē palīdz pirmoreiz.

Izlases kapteinis Ingars Dude: "Nav pirmā reize, kad mēs spēlējam ar tik spēcīgu pretinieku, tāpēc stresa nav. Rudenī jau spēlējām pret zviedriem, taču neveiksmīgi. Neviens nav nobijies un visi domā par to, kā labāk nospēlēt. Lai arī pēdējos gados komanda kļuvusi jaunāka, nācis klāt arī briedums, jo šie jaunie ar katru spēli demonstrē arvien labāku sniegumu."

"Zviedri nav supermeni, tādi paši cilvēki kā mēs. Jā, mēs izbraukumā zaudējām ar desmit vārtu starpību, bet tas viss bija mūsu pašu kļūdu dēļ gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Ja izpildīsim trenera norādījumus, iespējas pacīnīties mums ir," sacīja viens no izlases vadošajiem spēlētājiem Jānis Pavlovičs.

Diemžēl spēlē pret Zviedriju nevarēs palīdzēt mūsu rezultatīvākais spēlētājs Dainis Krištopāns, kurš sava līdzšinējā kluba "Al Rayyan" vainas dēļ aizkavējies Katarā. Laikus nav izdevies nokārtot visas formalitātes, tāpēc pret Zviedriju Krištopāns nespēlēs, bet ir cerība, ka Dainis varēs palīdzēt izbraukuma mačā pret Slovēniju 13.jūnijā.

Vikštrems izteica sarūgtinājumu, ka nāksies iztikt bez mūsu raženākā spēlētāja, taču uzsvēra: "Nav neaizstājamu spēlētāju. Protams, trenerim būtu ideāli, ja būtu visi labākie spēlētāji. Taču, ja kaut kādu iemeslu dēļ nevar spēlēt viens spēlētājs, iespēja tiek dota citam. Reizēm tas dod divtik labu efektu. Handbols ir komandas spēle."

Tāpat Vikštrems slavēja spēlētājus par viņu vēlmi spēlēt izlasē, izceļot Oskaru Arāju un Andi Ērmani: "Viņi netiek no darba, priekšnieks nelaiž. Ko viņi dara? Sadala maiņas, tādējādi viens var atnākt uz rīta treniņu, otrs uz vakara. Tas pierāda, ka viņi grib spēlēt. Dara visu, lai būtu klāt."

Labus vārdus Vikštrems veltīja arī Tomam Lielajam, kurš pēdējā pusgada laikā ir krietni progresējis un šobrīd ir krietni labākā sportiskā formā nekā pērnā gada novembrī. "Treniņos viņš sevi ir pierādījis, domāju, ka ir spējīgs pierādīt arī spēlēs. Tiesa, jāatceras, ka no viņa nedrīkst ļoti daudz gaidīt, viņam ir tikai 19 gadu," piebilda treneris.

Pēdējās spēlēs teicamu sniegumu demonstrē vārtsargs Edgars Kukša, kas kļuvis par vienu no valstsvienības balstiem. Viņš norādīja, ka komanda kļuvusi saliedētāka un laika gaitā arī saspēlējusies un pieradusi pie jaunā trenera.

"Esmu apmierināts, kā pēdējās spēlēs darbojas aizsardzība," atzina Kukša. "Bez Daiņa būs varbūt nedaudz grūtāk, bet visi var un grib spēlēt. Treniņos spēlētāji to ir pierādījuši. Centīsimies parādīt cienīgu spēli."

Latvijas un Zviedrijas izlašu spēle notiks trešdien, 10.jūnijā, plkst. 19:35 Dobeles sporta hallē. Tiešraidē spēli varēs vērot TVPlay.lv un Viasat Sport Baltic. Šobrīd kvalifikācijas 3. apakšgrupā Zviedrija ar septiņiem punktiem ir līdere, par diviem atpaliek Slovēnija, bet par trim – Latvija, savukārt Slovākija ir bez punktiem. Eiropas čempionātam, kas 2016.gada sākumā notiks Polijā, kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas un labākā no trešo vietu īpašniecēm.

Viktors Turkupols, Edgars Kukša, Artūrs Kuģis, Raimonds Trifanovs, Austris Tuminskis, Jānis Pavlovičs, Ģirts Lilienfelds, Uldis Lībergs, Elvijs Borodovskis, Andis Ērmanis, Nils Kreicbergs, Oskars Arājs, Ingars Dude, Toms Lielais, Aivis Jurdžs, Einārs Kiršteins.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lvRērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties