06.10.2016. 10:23

Lielvārdes florbolistiem šī būs otrā reize, kad komanda kā Latvijas čempionvienība cīnīsies par triumfu turnīrā. 2012. gadā līdzīgs turnīrs norisinājās Slovākijas pilsētā Košicē, kur mūsu kluba sniegums bija lielisks – grupu turnīrā ar 6:2 izdevās apspēlēt vietējo "Florko Kosice", bet tad svinēja ļoti svarīgu 9:5 uzvaru pār norvēģu komandu "Slevik". Tas pusfinālā ļāva izvairīties no tikšanās ar vēl vienu mājinieku komandu, pretim dabūjot vācu komandu "UHC Weissenfels", kurus izdevās uzvarēt ar 9:5. Finālā vēlreiz nācās tikties ar to pašu Norvēģijas čempionvienību, un, lai gan bieži saka, ka viena turnīra laikā divreiz tikties ar vieniem un tiem pašiem pretiniekiem ir sarežģīti, it sevišķi ja pirmajā reizē izdevies uzvarēt, "Lielvārde" pierādīja pretējo, uzvarot arī otro maču ar 9:6 un kļūstot par turnīra uzvarētājiem.

Togad par turnīra trim rezultatīvākajiem spēlētājiem kļuva Mikus Valpēters (6+8), Toms Akmeņlauks (7+3) un Mihails Kostusevs (5+4), no kuriem pirmie divi ir ierindā arī šoreiz. Savukārt starp vārtsargiem labākie bija Armands Puķītis (89.83%) un Jānis Salcevičs (89.28%). Gadu vēlāk "Lielvārde" uzspēlēja arī Čempiovnienību kausā, ciešot 2:10 neveiksmi pret šveiciešu "Alligator Malans" un 3:11 pret somu "SPV". Skaidrs, ka arī šoreiz Vācijā mērķis ir uzvarēt, lai nākamgad var uzspēlēt kopā ar pasaules varenajiem.

Pirmie pretinieki "UHC Weissenfels" ir ar lielāku eirokausu pieredzi, piedaloties trijos finālturnīros, 2004. un 2009.gadā izcīnot astoto vietu turnīros, kad tajos spēlēja arī TOP-4 valstu klubi. Savukārt jau pieminētajā 2012.gadā viņiem trešā vieta. Vēl divas reizes spēlēts kvalifikācijas turnīrā, uz galvenajiem mačiem nekvalificējoties.

Vācu klubs 12 reizes kļuvis par valsts čempioniem un septiņas reizes uzvarējuši Vācijas kausa izcīņā. Agrāk šīs komandas rindās spēlējis arī latviešu florbolists Kristaps Vaičis, kurš pašlaik savas florbola gaitas turpina Šveicē. Turnīru vācu komanda sāka ar spēli pret Maskavas "FBC Spartak", ātri panākot triju vārtu pārsvaru, bet otrās trešdaļas pirmajā minūtē aizmūkot arī līdz 5:0. Otrā perioda izskaņā bija arī 6:1 un šāds rezultāts saglabājās līdz 51.minūtei, bet tad krievi četru minūšu laikā guva četrus vārtus, rezultāta starpību sadeldējot līdz minimumam un nebija tālu no izglābšanās. Ar diviem vārtu guvumiem vācu kluba rindās izcēlās somu florbolists Anssi Soini. Vēl vienā spēlē igauņu čempionvienība "SK Link Saku" ar 9:6 pieveica "Tunet IBK" no Norvēģijas.

Vāciešu un Krievijas komandu savstarpējo spēli no pirmās līdz pēdējai minūtei noskatījās arī "Lielvārde/FatPipe" florbolisti. Mūsu komandas spēlējošais treneris Atis Blinds pāris vārdos šīsdienas pretinieku spēles stilu raksturoja kā Cēsu "Lekringam" līdzīgu, tikai daudz sliktākā izpildījumā. Vācieši spēlē no aizsardzības un viņiem ir tikai viens uz priekšu izvirzīts uzbrucējs, kurš, ticis pie bumbiņas, mēģina pa vienu vai otru malu aizskriet līdz pretinieku vārtiem. "UHC Sparkasse Weissenfels" spēlētāji ļoti uzmanīgi gaidījuši pretinieku kļūdas, ko nekavējušies pārvērst vārtu guvumā, sevišķi labi tas viņiem izdevies pirmajā periodā. Pēc tam gan varējis redzēt, ka vāciešu fiziskā sagatavotība nav tajā labākajā līmenī. Mūsējiem tas varētu būt labs trumpis.

Treneris Blinds atklāja, ka savai komandai neliks jau no pirmajām minūtēm skriet pa galvu un pa kaklu - būs jāiespēlējas, jātiek pāri satraukumam, kas daļai spēlētāju noteikti būs, bet pēc tam jau jākāpina tempu. Protams, nevienu pretinieku nedrīkst pienācīgi nenovērtēt, tomēr lielvārdiešiem Veisenfelsas klubam nevajadzētu būt nepārkožamam riekstam. Spēli "Lielvārde/FatPipe" sāks ar Jāni Salceviču vārtos un trim pilnām maiņām. Uz rezervistu soliņa vismaz cīņas sākumā paliks abi junioru vecuma spēlētāji - Niks Blumfelds un Mariss Giņko, bet visdrīzāk, ka arī viņi tiks laukumā.

1.maiņa: Kārlis Vitkovskis (U) - Sandris Virsnītis (U) - Gints Klēģers (U), Ervīns Torsters (A) - Toms Mežotnis (A);2.maiņa: Toms Akmeņlauks (U) - Atis Blinds (U) - Mikus Valpēters (U), Kaspars Mudelis (A) - Artūrs Skadiņš (A);3.maiņa: Antons Žuks (U) - Kristers Puķītis (A) - Sandis Mihailovskis (U), Aivis Kusiņš (A) - Ralfs Jonikāns (A).Vārtos: Jānis Salcevičs.Rezervē: Niks Blumfelds, Mariss Giņko, Edgars Gailītis, Jānis Bramanis.

Spēle starp "Lielvārde/FatPipe" un "UHC Weissenfels" sāksies pulksten 20:15 pēc Latvijas laika.