01.01.2016. 22:45
Čehijas izlases un Londonas "Arsenal" vārtsargs Petrs Čehs 28. decembrī pret "Bournemouth" (2:0) svinēja savu 170. sauso spēli Anglijas Premjerlīgā, tādējādi labojot līgas rekordu. 33 gadus vecais vārtu vīrs atklāja, ka spēles laikā ar saviem aizsargiem komunicē trīs valodās.

"Ar malējiem aizsargiem [Načo Monrealu un Ektoru Beljerinu] runāju spāniski, ar Lorānu Koscelniju – franciski, bet ar Pēru Mertezakeru runāju angļu valodā, jo tā mums abiem ir vienā un tādā pašā statusā," sacīja Čehs, kurš prot runāt piecās valodās - bez pieminētajām arī vācu un, protams, čehu.

"Pērs aizsardzību organizē angļu valodā. Dažreiz ārzemju spēlētāji nesaprastu, ko saki. Tāpēc atskārsti, ka vienkāršāk ir komandas izkliegt viņu valodā, nevis cerēt, ka viņi sapratīs [angliski]. Tā var notikt," Čehs turpināja.

Čehs Anglijas Premjerlīgā aizvadījis 352 spēles, no kurām 170 nav ielaidis nevienus vārtus – 162 sausās spēles viņam bija "Chelsea" rindās, bet pārējās astoņas "Arsenal" komandā. Viņš apsteidza līdzšinējo rekordistu Deividu Džeimsu, kurš Premjerlīgā gan aizvadījis daudz vairāk maču (572).

Tāpat, runājot par savu panākumu receptēm, Čehs teica, ka nejūt nekādu diskomfortu vai bailes sava smagā savainojuma dēļ, kas apdraudēja ne tikai viņa karjeru, bet pat dzīvību. "Atceros pirmo treniņu pēc savainojuma, un vārtu priekšā bija pamatīga cīņa. Visi centās trāpīt pa bumbu, pa gaidu lidoja kājas, bet es vienkārši aizlēcu un savācu bumbu. Visi brīnījās un sacīja, ka nebija to gaidījuši."

"Kad es spēlēju, es vienkārši spēlēju – par to traumu nemaz nedomāju. Ja tikšu savainots, tad tā notiks – no tādām lietām nevar izvairīties," uzskata Čehs, kura spēcīgā psiholoģiskā noturība ļauj tikt galā arī ar pieļautajām kļūdām. "Spēles laikā nekad nedomāju, kas notiks, ja kļūdīšos. Koncentrējos katrai spēles sekundei, bet domāt par to, kas bija labi vai slikti, varēšu pēc mača."

V Vārtsargs Valsts Spēles Sausā
1. Petrs Čehs Čehija 352 170
2. Deivids Džeimss Anglija 572 169
3. Marks Švarcers Austrālija 514 152
4. Deivids Sīmens Anglija 344 142
5. Naidžels Mārtins Anglija 372 138

Statistika ir tikai par Premjerlīgas periodu, nevis visu Anglijas augstākās līgas vēsturi

Izmantotie resursi:Petr Cech speaks to Arsenal defenders in THREE...get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties