01.06.2012. 18:08
Itālijas futbola izlases galvenais treneris Čezāre Prandelli būtu gatavs atsaukt savu komandu no gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra, ja vien tas ļautu valsts futbola tēlam izvairīties no vēl lielākas sava vārda aptraipīšanas.

Kā zināms, šonedēļ Itāliju skāra jaunākais un nu jau kārtējais futbola spēļu sarunāšanas skandāls, kad agrā pirmdienas rītā tika veikta kratīšana kopumā 19 ar futbolu saistītu cilvēku dzīvesvietās, kā arī Itālijas izlases treniņnometnē, kur norit gatavošanās Eiropas čempionāta finālturnīram.

Ticis aizturēts Romas «Lazio» komandas kapteinis Stefano Mauri, bet kratīšana veikta Itālijas valstsvienības aizsarga Domeniko Krišito numuriņā, kā arī valsts čempionvienības Turīnas «Juventus» galvenā trenera Antonio Kontes mājvietā.

Vēlāk Krišito, kurš ir valsts vadošais kreisās malas aizsargs, tika atskaitīts no izlases un nedosies uz gaidāmo finālturnīru, bet saistībā ar skandālu arvien skaļāk tiek minēti divi jauni vārdi - «Juventus» aizsargs Leonardo Bonuči un viņa slavenais kluba biedrs Džanluidži Bufons. Saistībā ar Itālijas izlases vārtsargu Bufonu tiek minēts, ka viņš astoņu mēnešu laikā Parmā esošā totalizatoru kantorī veicis likmes 1,5 miljonu eiro (1,05 miljonu latu) apmērā.

Gan Bufons, gan Bonuči iekļauts izlases sastāvā dalībai gaidāmajā čempionātā, kas nozīmē, ka gadījumā, ja izmeklēšanā atklāsies jauni fakti, valstsvienība varētu zaudēt arī šos futbolistus.

«Ja tiktu izlemts, ka futbola un valsts labad izlasei nevajadzētu doties uz Eiropas čempionātu, man ar to nebūtu nekādu problēmu,» izteicies Prandelli. «Pasaulē ir arī svarīgākas lietas.»

«Es vēlētos runāt tikai par futbolu, taču tas, kas notiek, liek man darīt pretējo. Spēlētāji, kuru līdzdalība skandālā tiks pierādīta, uz turnīru nedosies,» kategorisks bija treneris. «Šobrīd par minētajiem futbolistiem nekādas ziņas no izmeklētājiem nav saņemtas.»

Jau ziņots, ka policijas reida rezultātā 14 personas tikušas aizturētas, trim piemērots mājas arests, bet divām pavēlēts ierasties policijas iecirknī.

Izmeklētāji paziņojuši, ka aizdomās tiek turētas trīs A sērijas čempionāta spēles ar «Bari», «Sampdoria», «Lecce», «Lazio» un «Genoa» komandu piedalīšanos, kā arī septiņas vai astoņas cīņas ar «Siena» komandas piedalīšanos, kad tā pagājušajā sezonā spēlēja B sērijas čempionātā.

Minētās personas tiek turētas aizdomās par kukuļu ņemšanu no Singapūrā bāzētiem totalizatoru sindikātiem, kuros darbojušās arī personas no Ungārijas un Itālijas. Personām maksāts, lai tās palīdzētu organizēt konkrētu spēļu sarunāšanu.

Jau vēstīts, ka kopš vērienīgā Itālijas spēļu sarunāšanas skandāla pirmā apcietināšanas viļņa, kad jūnijā tika aizturētas 16 personas, kopumā aiz restēm pabijuši jau vairāk nekā 30 cilvēki.

Šis korupcijas skandāls atklājās pagājušās sezonas beigās.

Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas no 8. jūnija līdz 1. jūlijam risināsies Ukrainā un Polijā, Itālijas izlase spēlēs C apakšgrupā kopā ar Spāniju, Īriju un Horvātiju. 

Tweet Materiāls publicēts sadarbībā arBoulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties