06.07.2015. 17:30
Nikam Kirjosam neizdevās atkārtot pagājušā gada sasniegumu, kad viņš piecos setos pieveica Rišāru Gaskē, francūzim šoreiz zaudējot četros. Tikmēr no 0-2 atspēlēties pa spēkam bija Vasekam Pospišilam. Kanādas tenisists tādā veidā pieveica Viktoru Troicki, sasniedzot karjeras pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu.

Niks Kirjoss pagājušā gada vasarā Rišāru Gaskē uzveica no 0-2, toreiz atspēlējot deviņas mačbumbas. Līdzīgs sasniegums bija iespējams arī šoreiz, taču Austrālijas talantu iegāza pārgalvīgs teniss. Kirjoss atkal zaudēja pirmos divus setus, trešajā atspēlēja divas mačbumbas, bet ceturto setu un līdz ar to arī visu maču pabeidza ar dubultkļūdu!

Kirjoss gan 1., gan 3. setā izlaida agri iegūta breika pārsvaru. Niks abos minētajos setos startēja ļoti agresīvi, taču turpinājumā nospēlēja pārāk pavirši, lai izvairītos no nepatikšanām. Kirjoss no 1. seta vidus līdz 2. seta beigām brīžiem spēlēja pagalam nesakarīgi un pat atļāvās atklāti necīnīties.

Sapratis, ka atkāpšanās ceļa šoreiz nav, Kirjoss 3. setā pēc breika izsēšanas saņēmās un uzvarēja taibreikā, tajā atspēlējot divas mačbumbas. Pirms gada viņš visas deviņas atspēlēja savas serves geimos, tagad viena no divām tika novērsta uzņemšanā, to taibreikā pie rezultāta 4:6 izdarot ar "backhand" apvedošo sitienu. Otrā mačbumbas atspēlēta ar "forehand", vēlāk tiekot pie panākuma taibreikā.

Pēdējā setā breikbumbu nebija, bet taibreikā Kirjosam bija labas iespējas uzvarēt, tādējādi atkal no 0-2 tiekot līdz 5. setam. Kirjoss netika, un pats vien pie tā ir vainīgs. Viņš no 6:4 ar kļūdām zaudēja četrus punktus pēc kārtas. Pirmās setbumbas izspēlē dubultkļūda. Pēc tam divreiz pēc kārtas iesists tīklā ar "backhand", kad Gaskē bija jāservē otrā serve. Punktu mačam Kirjoss pielika ar vēl vienu dubultkļūdu!

Gaskē tikai trešo reizi (3-16) uzvarēja "Grand Slam" 4. kārtas mačā. Iepriekšējās divas bija 2007. gadā Vimbldonā (togad sasniegts pusfināls, kas ir Rišāra labākais rezultāts "Grand Slam" turnīros) un 2013. gadā "US Open".

Tikmēr karjeras pirmo "Grand Slam" ceturtdaļfinālu sasniedza Kanādas otrais numurs Vaseks Pospišils, kurš no 0-2 pārspēja Viktoru Troicki – 4:6, 6:7(4), 6:4, 6:3, 6:3. Pospišils šogad Vimbldonā trijos no četriem mačiem uzvarējis piecu setu cīņās! Kanādai otro gadu pēc kārtas būs savs pārstāvis ceturtdaļfinālos, pērn līdz pusfinālam tika Milošs Raoničs. Troickis zaudējis visus četrus "Grand Slam" 4. kārtas mačus.

"French Open" čempions Stens Vavrinka ar rezultātu 7:6(3), 7:6(7), 6:4 pieveica Davidu Gofānu, atkārtojot savu labāko rezultātu Vimbldonā. Savu pirmo ceturtdaļfinālu šeit viņš sasniedza pirms gada. Vavrinka Gofānam trīs mačos nav zaudējis nevienu setu, šodien tas varēja notikt, taču Stens 3. setā ar agresīvu spēli prata atspēlēt breiku. Vavrinka šodien kļuva par 24. tenisistu, kurš katrā no četriem "Grand Slam" turnīriem līdz ceturtdaļfinālam ticis vismaz divreiz.

Spēle Rezultāts
(1) Novak Djokovic – (14) Kevin Anderson
(2) Roger Federer – (20) Roberto Bautista Agut
(3) Andy Murray – (23) Ivo Karlovic 7:6(7) 6:4 5:7 6:4
(4) Stan Wawrinka – (16) David Goffin 7:6(3) 7:6(7) 6:4
(6) Tomas Berdych – (12) Gilles Simon
(9) Marin Cilic – Denis Kudla
(21) Richard Gasquet – (26) Nick Kyrgios 7:5 6:1 6:7(7) 7:6(6)
Vasek Pospisil – (22) Viktor Troicki 4:6 6:7(4) 6:4 6:3 6:3
Spēle
(3) Andy Murray – Vasek Pospisil
(4) Stan Wawrinka – (21) Richard GasquetTatnaftas kausa cīņas mākslu Federācija Jaunciema gatve 322, Rīga, LV-1015
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties