01.11.2017. 18:24

Savā debijas sezonā Kristaps Porziņģis abās spēlēs pret Hjūstonu pārsniedza 20 gūto punktu robežu. Toties pagājušajā sezonā Porziņģim tieši pret „Rockets” bija vājākā spēle. Trešā novembra mačā viņš netrāpīja nevienu metienu no spēles, aizsardzībā netika galā Hjūstonas „pick&roll” saspēli, kamēr „Knicks” bezcerīgi zaudēja ar 99:118. Taču tas bija pirms gada, un daudz kas ir mainījies. Galvenokārt jau tas, ka Porziņģis šobrīd var lepoties ar sezonas statistiku 29.3 punkti vidēji spēlē un „Knicks” uzvarējusi trīs spēlēs pēc kārtas, paceļoties uz tik augsta viļņa, kādu bija grūti paredzēt pat pirms nieka nedēļas.

„Esmu ļoti priecīgs par to, kā spēlētāji ir atguvušies no sezonas sākuma,” ASV medijiem teica Džefs Hornačeks, „Knicks” galvenais treneris. „Trīs zaudējumi trīs pirmajās spēlēs var likt nodurt galvu, taču spēlētāju atbilde un reakcija daudz ko pateica par viņiem pašiem. Viņi turpināja strādāt. Domāju, ka viņiem ir ticība, ka sasniegsim savus mērķus.”

Uzslavas pelnījis arī Hornačeks, kurš izvēlējās sākumsastāvā iecelt veterānu Džaretu Džeku, un viņš krietni uzlabojis ”Knicks” saspēli, salīdzinot ar Ramonu Sešonu. Džekam gan ir negarantētais līgums, kas nozīmē, ka, sastāvā atgriežoties diskvalificētajam Žoakimam Noā, „Knicks” būs jāpieņem smags lēmums – atvadīties no Džeka vai atlaist kādu spēlētāju ar garantēto līgumu.

Pagaidām gan „Knicks” sastāvā nav svarīgāka spēlētāja par Porziņģi. Viņš iepriekšējā mačā guva 38 punktus, labojot savas NBA karjeras rezultativitātes rekordu, un joprojām ir trešajā vietā līgā labāko punktu guvēju sarakstā.

„Porziņģis ir 2,21 metru garš, tad nu ko tur daudz var izdarīt?” retoriski vaicāja viņa komandas biedrs Tims Hārdevejs. „Nopietni, viņš ir 2,21m garš, prot labi labi driblēt un pārvietoties laukumā. Mēs viņam dosim bumbu visu laiku, kamēr vien viņš sniegs tādu ieguldījumu komandā kā šobrīd. Ir lieliski, ka varu būt laukumā un reizē skatīties, kā viņš spēlē.”

Iekavās norādīta vieta līgā. Uzbrukuma un aizsardzības efektivitātes, tiek aprēķināts pēc gūto/zaudēto punktu skaita vidēji 100 uzbrukumos. Spēles temps ir vidēji uzbrukumu skaits, ko komanda veic 48 minūtēs.

Porziņģim pret „Rockets” lielāko mača daļu būs krietni īsāks pretspēlētājs – Raiens Andersons. Taču iepriekšējos mačos pret Andersonu Porziņģim nemaz nav klājies tik viegli, jo Andersons ir lielisks snaiperis no tālās distances, kurš groza tuvumā spēlē reti. Tas atņem daļu no Porziņģa spēles aizsardzībā un atbrīvo vietu groza apakšā, kur ar caurgājienu ielauzties vienmēr gatavs „Rockets” līderis Džeimss Hārdens.

Kamēr Porziņģis iepriekšējā spēlē sev veltītus MVP saukļus izdzirdēja pirmoreiz, Hārdens Hjūstonā pie tiem jau pieradis. Viņš Ņujorkas aizsargiem būs ļoti liels pārbaudījums – pagājušajā sezonā viņš pret „Knicks” darīja, ko gribēja (pirmajā spēlē 30 punkti un 15 piespēles, otrajā mačā 53 punkti, 17 piespēles un 16 bumbas zem groziem). Savukārt šīs sezonas ievadā Hārdens vidēji mačā guvis 26 punktus un veicis 9.3 rezultatīvas piespēles, tiesa, viņa metienu precizitāte nav bijusi pārāk stabila.

To pašu var teikt par visu Hjūstonas komandu, kas ļoti atkarīga no savām veiksmēm tālmetienos. Ar vidēji spēlē 44 izmestiem tālmetieniem tā ir pārliecinošā pirmajā vietā līgā (nevienai citai nav vairāk par 33 tālmetieniem vidēji spēlē), bet trāpīti tikai pieticīgie 30.7%. Tāpēc Ņujorkai būs ļoti svarīgi nepieļaut, lai Hārdenam, Andersonam, Erikam Gordonam un Trevoram Arizam spēle neaiziet no rokas – tādā gadījumā ar „Rockets” skrieties būs praktiski bezcerīgi.

Cīņa ar Hjūstonu būtu vēl grūtāka, ja vien traumas dēļ no ierindas nebūtu izsists saspēles vadītājs Kriss Pols. Taču pēc uzvaras pār „Warriors” sezonas atklāšanas spēlē Pols laukumā vairs nav devies. Toties Porziņģim var sanākt ļoti interesants duelis pret Ķīnas garo spēlētāju Žou Kī – 2,20 metrus garais ķīnietis piedzīvo savu debiju NBA un pagaidām laukumā devies minimāli. „Rockets” parasti nevilcinās pāriet uz spēli ar īso sastāvu, taču iepriekšējā mačā, kuru aizvadīja ar tikai astoņiem spēlētājiem, zaudēja Filadelfijai ar 107:115.

Izmantotie resursi:The official site of the NBA | NBA.comESPN: The Worldwide Leader in SportsAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties