11.12.2015. 08:15
Ceturto zaudējumu pēc kārtas NBA regulārajā čempionātā ceturtdien viesos piedzīvoja latviešu basketbolista Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas Knicks komanda, kas ar 97:99 (16:24, 23:22, 26:30, 32:23) atzina Sakramento Kings pārākumu. Latvietis laukumā pavadītajās 34 minūtes guva 13 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un bloķēja trīs pretinieku metienus.

Pirmajā ceturtdaļā pārsvarā dominēja Kings basketbolisti, kuri teicami aizvadīja tās sākumu un beigu daļu, panākot 24:16 savā labā. Otrās ceturtdaļas vidū mājinieku pārsvars vienubrīd sasniedza pat 14 punktus (20:34), taču atlikušajā laikā savus pirmos punktus mačā ar tālmetienu guva Porziņģis, precīzi bija arī pārējie Knicks līderi un viesi pietuvojās līdz 39:46 pēc spēlēta pirmā puslaika.

Trešo ceturtdaļu ar diviem punktiem sāka Porziņģis, brīdi vēlāk viņš bija precīzs vēlreiz, tomēr Kings teicami sargāja un pat palielināja savu pārsvaru, kas turējās 10-15 punktu robežās. Ceturtdaļas izskaņā Porziņģis laukumu atstāja, tablo tobrīd vēstot 70:51 Kings labā. Galvenokārt ar Ņujorkas līdera Karmelo Entonija pūlēm Knicks trešo ceturtdaļu noslēdza ar jau cerīgāku 65:76.

Izšķirošās 12 minūtes labāk sāka Knicks, pietuvojoties līdz vairs tikai 82:85, bet turpinājumā Porziņģis realizēja vienu no diviem soda metieniem, panākot 84:88, vēl arī divus punktus ar sodu (88:91). Minūti pirms mača pamatlaika beigām Entonijs realizēja tālmetienu, pietuvinot Knicks vairs tikai viena metiena attālumā - 93:95. Pēc sekojošā minūtes pārtraukuma Knicks aizsargs Ārons Aflalo netrāpīja trejaci, bet mājinieki realizēja divus soda metienus, 24 sekundes līdz beigām iegūstot +4. Atlikušajā laikā Porziņģis vēl divas reizes stājās uz soda metienu līnijas, atkal deficītu samazinot līdz metiena attālumam (95:97), bet 8 sekundes pirms beigām vēl 97:99 panāk Entonijs. Atlikušajās sekundēs viņš tomēr nespēja izraut Knicks uzvaru, jo izšķirošais tālmetiens lidoja grozam secen.

Knicks labā 23 punkti un 14 atlēkušās Karmelo Entonijam, bet 14 punktus pievienoja Aflalo. Porziņģis 33:55 minūtēs guva 13 punktus (realizēja vienu no diviem tālmetieniem, četrus no pieciem sodiņiem un trīs no deviņiem divpunktu raidījumiem), izcīnīja septiņas atlēkušās, pārtvēra divas pretinieku piespēles, trīs reizes kļūdījās un nopelnīja četras personīgās piezīmes.

Tikmēr uzvarētājiem Redžons Rondo palika vienas atlēkušās bumbas attālumā no triple-double - 16 punkti, 12 piespēles un deviņas bumbas zem groziem. Derrikam Kouzinam 27 punkti un 11 bumbas zem groziem, 16 punkti Darenam Kolisonam. Kings šajā mačā izmantoja vien astoņus basketbolistus.

Ņujorkas komanda ar desmit uzvarām 24 mačos ieņem 12.vietu Austrumu konferencē, bet Sakramento (9-15) ir divpadsmitie Rietumos.

Nākamo spēli Porziņģis un Knicks aizvadīs sestdien viesos ar Portlendas Trail Blazers komandu.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga