13.01.2016. 05:04
Kristaps Porziņģis un Ņujorkas "Knicks" (20-20) šonakt, otrajā puslaikā spēlējot bez savas zvaigznes Karmelo Entonija, saspringtā galotnē prata nosargāt uzvaru pret Bostonas "Celtics" (19-19) - 120:114. Latvietis jau mača ievadā atzīmējās ar vairākiem precīziem groziem, bet visā spēlē guva 26 punktus un izcīnīja sešas bumbas zem groziem, tiesa, pirmo reizi savā vēl agrajā NBA karjerā sešu piezīmju dēļ laukumu bija spiests pamest priekšlaicīgi.

Kristaps Porziņģis jau pirmajā ceturtdaļā pamanījās sakrāt 16 punktus, bet kopumā 32:07 minūtēs guva 26 (1p. 3/4, 2p. 7/9, 3p. 3/9), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, izpildīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, kā arī pāris reizes bloķēja sāncenšu metienus. Latvietim gan arī pirmo reizi karjerā sešas piezīmes, toties nullīte kļūdu ailē.

Kopš abu vienību tikšanās 28. decembrī, kad ar 100:91 pārāki izrādījās mājinieki "Celtics", Bostonas turpmākās sekmes bijušas negaidīti vājas - tikai viena uzvara nākamajās septiņās cīņās - tikmēr ņujorkieši uzņēmuši, iespējams, sezonas labāko formu un pratuši izcīnīt sešus panākumus astoņās spēles, turklāt pret ļoti cienījamiem sāncenšiem.

Latvietis pirmajā komandas uzbrukumā nespēja savaldīt partnera piespēli, taču jau nākamajos uzbrukumos reabilitējās ar lielu uzviju - retai kļūdai sodiņos (1/2) sekoja pustālais nedaudz ārpus soda laukuma un divi ātri trīspunktnieki pārejā no aizsardzības uzbrukumā (16:14). Sajutis spēles garšu latvietis nekautrējās izmēģināt spēkus arī no gandrīz astoņiem metriem - atkal precīzi! Porziņģis neslinkoja arī zem groziem, pielabojot Robina Lopesa neprecīzo raidījumu, kā arī realizējot grūtu metienu no tuvas distances. Palīgs liepājniekam atradās Karmelo Entonija personā (12 punkti periodā), un tieši abu komandas līderu rezultativitāte ļāva "Knicks" pirmo ceturksni noslēgt vadībā 36:27. Kristapam 12 minūtēs jau 16 punkti (metienos 6/8) un četras bumbas zem groziem.

Otrajā ceturtdaļā ņujorkiešu rezervisti prata noturēt starta piecinieka spēlētāju iesākto spēles tempu, pēc Derika Viljamsa un Lensa Tomasa groziem turoties priekšā 46:36. "Celtics" tikai epizodiski attaisnoja savu aizsardzības komandas reputāciju un arī otrā laukuma galā vienīgi Aizeja Tomass spēja daudzmaz stabili gūt grozus. Tikmēr "Knicks" rindās atkal manāmākie bija Porziņģis un Entonijs, kuru saspēle noslēdzās ar latvieša danku (51:41), taču neilgi pirms lielā pārtraukuma šķietami nevainīgā situācijā (uzkāpa uz tiesneša pēdas) gūts potītes savainojums priekšlaicīgi uz ģērbtuvēm lika doties Karmelo. Tikmēr Kristaps, kaut arī otrajā ceturksnī tā arī neiepriecinot publiku ar vēl kādu tālmetienu (0/3), ar ātrajā uzbrukumā nopelnītajiem (un realizētajiem sodiņiem) uzstādīja puslaika gala rezultātu 59:49.

Pēc pārtraukuma spēlē atgriezās Entonijs, taču mājinieku zvaigzne laukumā pavadīja tikai dažas sekundes un atkal bija spiests doties uz ģērbtuvēm, šoreiz līdz mača beigām. Tikmēr "Celtics" galvenais treneris Breds Stīvenss otro puslaiku iesāka ar interesantu taktisko risinājumu - Porziņģa segšana tika uzticēta 25 centimetrus īsākajam, toties fiziski spēcīgajam Markusam Smārtam. Kristaps gan papildināja punktu krājumu ar grozu no tuvas distances, taču divas ātri nopelnītas (un četras kopumā) piezīmes nozīmēja piespiedu atpūtu uz soliņa. Palikuši bez abiem rezultatīvākajiem spēlētājiem "Knicks" pārsvars pakāpeniski saruka, un perioda vidū vairs tikai +4 (71:67). Lielisks viesu rindās bija augumā mazais Tomass, kuram 16 punkti periodā, tikmēr ņujorkiešiem līdera loma bija jāuzņemas Āronam Aflalo (desmit punkti ceturksnī). Līdz ar ceturtdaļas beigu sirēnu sarežģītu metienu realizēja Džerians Grants, un mājinieki pirms izšķirošajām 12 minūtēm joprojām vadībā - 85:81.

Ar varenu cīņu iesākās pēdējais periods - pēc nesekmīga tālmetiena Porziņģis atgriezās aizsardzībā un bloķēja divus sāncenšu metienus, vienlaikus aizsākot pašaizliedzīgu cīņu par bumbu uz laukuma grīdas no abu komandu puses. "Celtics" uz īsu brīdi beidzot izlīdzināja rezultātu, taču Granta un Kristapa grozi atjaunoja +3 (93:90). Diemžēl jau īsi pēc tam Džereds Salindžers izprovocēja latvieti uz piekto piezīmi, tomēr latvieša prombūtnes laikā "Knicks" joprojām cīnās (104:102, 45. minūtē). Uzreiz pēc tam laukumā atgriezās liepājnieks, atzīmējoties ar sarežģītu grozu pāri Amīra Džonsona rokām un izpelnoties Ņujorkas publikas ovācijas (106:102). Diemžēl ar to arī Porziņģa vakars bija beidzies, jo sestā piezīme aizsardzībā 2:44 pirms pamatlaika beigām lika atlikušo spēli vērot no malas. Sanākusī publika gan neļāva "Knicks" nolaist rokas - Granta, Aflalo un Derika Viljamsa grozi ļāva pēdējo pusminūti iesākt vadībā (116:113). Izšķirošā brīdī Lopess bloķēja Tomasa metienu caurgājienā, lielā mērā arī nosakot mača uzvarētāju - 120:114.

"Knicks": Porziņģis 26, Aflalo 24, Entonijs 17, Grants 16 (8 piesp.), Viljamss 15 (10 atl.), Lopess 15, Tomass 7, Kalderons, O'Kvins, Gelovejs, Amundsons, Serafins"Celtics": Tomass 34 (8 piesp.), Krauders 21 (8 atl.), Salindžers 14, Džonsons 11, Bredlijs 10, Tērners 7, Jerebko 6, Smārts 6, Oliniks 5,