07.01.2017. 05:55

Kristaps Porziņģis atgriezās laukumā pēc trim izlaistām spēlēm Ahileja cīpslas problēmu dēļ un sev atvēlētajās 29 minūtēs guva 24 punktus, metot ar teicamu precizitāti - 2p. 6/10, 3p. 3/4, s.m. 3/4. Tāpat latvietim sešas atlēkušās bumbas (visas - aizsardzībā), trīs nobloķēti metieni, viena kļūda un +/- koeficients -5. Porziņģis šīs nakts spēlē saņēma sešas personiskās piezīmes un bija spiests laukumu pamest dažas minūtes pirms mača beigām, kad izšķirošie notikumi bija vēl tikai priekšā un "Knicks" atradās iedzinējos. Tomēr tieši Porziņģa lieliskais sniegums sekmēja ņujorkiešu pakaļdzīšanos, kā arī Milvoki komandas neapšaubāmā līdera Janna Adetokunbo pieklusināšanu.

"Knicks" spēli iesāka sparīgi, panākot 9:0 - pirmais punkts spēlē Porziņģim, realizējot vienu no diviem sodiņiem. Tomēr "Bucks" un tās līderis Adetokunbo pamazām ieskrējās, sevišķi precīzi metot tālmetienus - no pirmajiem deviņiem precīzi bija astoņi! Pašā otrās ceturtdaļas sākumā pēc Kristapa diviem precīziem soda metieniem "Knicks" vēl izvirzījās vadībā ar 34:33, bet pēc tam gandrīz pilnas trīs ceturtdaļas pēc kārtas vadībā atradās "Bucks".

Turklāt Milvoki pārsvars brīžiem bija pavisam liels un mājinieku brīžiem pat pārspīlētās emocijas, kā arī viesu nokārtās galvas (un zaudējumu sērijas fons) neliecināja, ka šī varētu būt tā spēle, kurā "Knicks" salauzīs cīņas gaitu. Tiesa, šūpoļu šonakt netrūka - otrās ceturtdaļas beigās "Bucks" sasniedza +18, trešajā ceturtdaļā Ņujorka vienubrīd pietuvojās līdz -1, bet tad atkal +13 Milvoki pirms noslēdzošās ceturtdaļas.

Porziņģis pirmajās trīs ceturtdaļās spēlēja mazliet mazāk nekā ierasts, sakrājot 20 minūtes, taču pēdējā ceturtdaļā latvietis nemainīgi spēlēja līdz brīdim, kamēr saņēma sesto personīgo piezīmi. Lielāku uzmanību gan izpelnījās "Knicks" trenera Džefa Hornačeka lēmums pēdējā ceturtdaļā saspēli uzticēt sezonas debitantam Ronam Beikeram, kurš līdz šim bija tāls rezervists un vairumā spēļu nemaz netika laukumā. Acīmredzot treneris nebija apmierināts ar Derika Rouza un it sevišķi Dženingsa sniegumu.

Pat tad, kad "Knicks" pietuvojās pretiniekiem un parādījās liela intriga, Hornačeks paturēja Beikeru līdz galam, un ar pārliecību var teikt, ka 23 gadus vecais saspēles vadītājs nepievīla - Beikeram esot laukumā, "Knicks" sameta par 18 punktiem vairāk nekā pretinieks (būtībā pēdējās ceturtdaļas iznākums), turklāt viņš labi veica tiešos pienākumus, dalot piespēles.

Tāpat treneris pēdējā ceturtdaļā daudz uzticējās Mindaugam Kuzminskam un piespiedu kārtā arī Kailam O'Kvinam, jo Joakims Noā sakrāja sešas piezīmes. Iespējams, par Hornačeka neordinārajiem lēmumiem un Beikeru tik daudz nerunātu, ja ne Porziņģa iespaidīgās darbības.

Pēdējo ceturtdaļu sācis ar 16 punktiem aktīvā (un arī četrām piezīmēm), Porziņģis sevišķi efektīvi nospēlēja tieši pēdējā ceturtdaļā. Pie 97:104 Porziņģis realizēja tālmetienu, pēc tam aizsardzībā vareni apstādināja Adetokunbo, nigēriešu izcelsmes grieķi divreiz pēc kārtas nobloķējot, bet vēl pēc brīža latviešu garais spēlētājs izšķīrās par ļoti tālu trīspunktu metienu un atkal bija precīzs! "Knicks" tobrīd panāca -1 un pamazām sākās nervozā galotne.

"Bucks" vēl tika līdz +4, turklāt īsā laika sprīdī piezīmju limita sakrāšanas dēļ "Knicks" šķīrās gan no Noā, gan no Porziņģa. Mūsu basketbolists laukumu pameta 2:44 pirms spēles beigām pie -1. Tomēr arī ar ikdienas rezervistiem Beikeru, Tomasu un O'Kvinu laukumā "Knicks" prata izraut uzvaru. "Bucks" pie +3 nerealizēja savu uzbrukumu, bet, kad mājinieku pārsvars bija +2, ļoti svarīgu tālmetienu 51 sekundi pirms beigām iemeta Karmelo Entonijs, "Knicks" atgūstot vadību pēc ļoti ilga pārtraukuma.

Milvoki pie -1 centās glābt Adetokunbo, taču atšķirībā no notikumiem pirms pāris dienām, šoreiz viņš pievīla - sapinās driblā un Tomass ieķērās bumbā, atgūstot to viesiem. "Bucks" pēdējās divarpus minūtēs neguva ne punkta, un "Knicks" pēc +3 panākšanas nospēlēja prātīgu galotni un izcīnīja uzvaru, kas vēl ilgi paliks atmiņā - 116:111. Salds revanšs par sāpīgo neveiksmi pirms pāris dienām.

"Knicks" rindās ar 26 punktiem rezultatīvākais bija daudz kritizētais Karmelo Entonijs, kurš trāpīja četrus no pieciem tālmetieniem, turklāt, kā jau tika minēts, arī izšķirošo. Porziņģim 24 punkti un teicamas darbības pret Adetokunbo - kaut arī Grieķijas pārstāvis savus 25 punktus sakrāja (tikpat arī "Bucks" uzbrucējam Džabari Pārkeram), viņa precizitāte bija sliktāka nekā latvietim, un tieši Porziņģis brīžos, kad aizsardzībā spēlēja pret Adetokunbo, bieži prata viņu apstādināt gan ar blokiem, gan liekot izmest sarežģītus un neprecīzus metienus.

111:116 (33:32, 32:21, 31:30, 15:33)Knicks: Entonijs 26, Porziņģis 24, Rouzs 12, Lī 11, Tomass 10, O'Kvins 9, Noā 8, Kuzminsks 7, Beikers 6, Holidejs 3, Dženingss.Bucks: Adetokunbo 25, Pārkers 25, Monro 19, Snels 13, Teletovičs 11, Brogdons 10, Hensons 4, Bīslijs 3, Terijs 1.