12.01.2017. 07:10
Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis trešdien iemeta vien septiņus punktus, turklāt pēdējās sekundēs ar neprecīzu tālmetienu nenodrošināja viņa pārstāvētajai Ņujorkas «Knicks» komandai uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, vienībai tādējādi piedzīvojot devīto zaudējumu pēdējās desmit spēlēs.

«Knicks» izbraukumā ar 97:98 (32:27, 20:20, 23:24, 22:27) pēdējās sekundēs atzina Filadelfijas «76ers» pārākumu.

Latvietim noslēdzošajās sekundēs bija iespēja ar brīvu tālmetienu garantēt «Knicks» komandai uzvaru, bet viņa trīspunktnieks neskāra pat stīpu, bet pēc tam pretuzbrukumā panākumu «76ers» vienībai līdz ar beigu signālu nodrošināja Tīdžejs Makkonels, kurš iemeta pustālo metienu.

Šī Porziņģim bija mazrezultatīvākā spēle kopš 2.novembra, kad viņš duelī pret Hjūstonas «Rockets» iemeta vien trīs punktus.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā iemeta divus no četriem divpunktu metieniem un tikai vienu no sešiem tālmetieniem. Tāpat latvieša rēķinā trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, viena kļūda un četras piezīmes.

«Knicks» sastāvā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Karmelo Entonijs, kamēr Deriks Rouzs pēc vienas spēles izlaišanas izcēlās ar 25 punktiem.

Labs mačs padevās arī Kailam O'Kvinam, kuram desmit punkti un 15 atlēkušās bumbas.

Savukārt «76ers» labā ar 21 punktu un 14 atlēkušajām bumbām atzīmējās NBA debitants Žoels Embīds no Kamerūnas, bet 16 punktus sameta Ersans Iljasova.

Porziņģis ar saviem pirmajiem punktiem atzīmējās spēles ceturtajā minūtē, kad viņš iemeta tālmetienu. Kopumā latvietim arī šajā spēlē atkal neveicās ar metienu precizitāti, bet pirmo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja punkts punktā. Tiesa, sākot ar pirmā ceturkšņa beigām «Knicks» veica 21:5 izrāvienu, kas ļāva iegūt 17 punktu pārsvaru (49:32). Latviešu basketbolists šo dažu minūšu laikā izcēlās ar diviem iemestiem pustāliem metieniem.

«Knicks» savu pārsvaru gan diezgan ātri pazaudēja, jo pēc pirmā puslaika viesi no Ņujorkas atradās vadībā vairs tikai ar pieciem punktiem (52:47).

Tikmēr Porziņģis turpināja demonstrēt diezgan blāvu sniegumu, jo otro puslaiku viņš iesāka ar diviem neprecīziem metieniem, bet pēc tam tika nosēdināts uz rezervistu soliņa. Krietni veiksmīgāku spēli šoreiz aizvadīja O'Kvins, kurš jau trešajā ceturksnī bija ticis pie «double double».

Lai gan trešajā ceturksnī Entonijs pamanījās samest 15 punkts, Ņujorkas vienībai neklājās viegli, jo «76ers» pēc ilgāka pārtraukuma izdevās izvirzīties vadībā. Tas gan nebija uz ilgu laiku, jo «Knicks» veica 12:0 izrāvienu un panāca 84:71.

Porziņģis laukumā atgriezās līdz ar ceturtā ceturkšņa sākumu, tomēr joprojām bija nemanāms un pie bumbas tika reti, bet nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām viņš tika nomainīts.

Veiksmīgi tikmēr «76ers» sastāvā spēlēja Embīds, kurš pēdējās minūtes sākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (94:95).

Latviešu basketbolists laukumā atgriezās pusminūti līdz pamatlaika beigām, «Knicks» vienībai esot vadā ar 97:96. Taču minimālo pārsvaru Ņujorkas komanda nenosargāja, jo Porziņģa brīvais tālmetiens nesasniedza pat stīpu. Bija atlikušas vien dažas sekundes un uzvaru līdz ar beigu signālu Filadelfijas komandai atnesa Makkonels, kurš iemeta pustālo metienu.

Porziņģis otrajā puslaikā palika vispār bez punktiem.

«Knicks» komanda ar 17 uzvarām 39 spēlēs ieņem 11.pozīciju Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr «76ers» ar 11 panākumiem 36 mačos ir 13.vietā.

Nākamo maču «Knicks» basketbolisti aizvadīs jau ceturtdien, kad uzņems Čikāgas «Buls» vienību.

Savukārt cita latvieša Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio «Spurs» vienība ar 30 panākumiem 38 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē.