07.01.2016. 07:15
Talantīgais latvietis Kristaps Porziņģis trešdien guva 12 punktus uzvarētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, bet viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» komanda trīs mēnešus pirms sezonas beigām pārsniedza pagājušās sezonas uzvaru skaitu.

Aizvadītajā duelī «Knicks» ar rezultātu 98:90 (22:21, 25:18, 24:20, 27:31) izbraukumā droši pieveica neseno līgas čempioni Maiami «Heat».

Ja dažās spēlēs Porziņģis visu ceturto ceturtdaļu nosēdējis uz rezervistu soliņa, šoreiz viņš tajā nospēlēja bez maiņām, palīdzot «Knicks» pieveikt vienu no Austrumu konferences vadošajām komandām.

«Knicks» komanda vadībā bija gandrīz visu maču, bet izšķirošo pārsvaru ieguva otrās ceturtdaļas beigās, kad, latvietim esot laukumā, sameta septiņus punktus pēc kārtas. Otrā puslaika sākumā pārsvars tika nostiprināts un «Heat» vairs tuvāk par septiņiem punktiem nespēja pietuvoties.

Pagājušajā sezonā «Knicks» kopā guva tikai 17 uzvaras, bet šis tai šosezon bija jau astoņpadsmitais panākums, turklāt pēdējo regulārās sezonas spēli Ņujorkas klubs aizvadīs vien 12.aprīlī.

Tāpat «Knicks» guva trešo uzvaru pēc kārtas, jo iepriekš divreiz pārspēja Atlantas «Hawks» komandu, kā arī pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju pret «Heat».

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 30 minūtes un 53 sekundes, realizējot trīs no deviņiem divpunktu metieniem un netrāpot vienīgo tālmetienu, tomēr grozā ieraidot visus sešus soda metienus. Tāpat latvieša kontā bija četras atlēkušās bumbas, divi bloķēti raidījumi un četras piezīmes.

Pēdējos piecos mačos Porziņģis tikai vienu reizi spējis izcelties ar «double-double», tiesa, vienība šajā laikā savākusi četras uzvaras.

Rezultatīvākais «Knicks» rindās ar 25 punktiem bija Karmelo Entonijs, bet Porziņģa kolēģis groza apakšā Robins Lopess izcēlās ar 19 punktiem. Tāpat lielisku sniegumu nodemonstrēja vēl viens garais spēlētājs Kails O'Kvinns, kurš 18 spēlētās minūtēs iemeta 13 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas.

Savukārt «Heat» rindās ar 28 punktiem izcēlās Kriss Bošs, kurš gan lielāko daļu mača bija jāsedz tieši Porziņģim, bet 18 punktus sameta Dveins Veids.

Kaut pirmajā uzbrukumā «Heat» guva divus punktus ar sodu, bet sekojošais Porziņģa metiens nebija precīzs, spēles sākuma daļā «Knicks» izvirzījās vadībā ar 10:5, turklāt latvietis bija vienīgais no pamatsastāva basketbolistiem, kurš vēl nebija izcēlies ar punktiem. Vēl neilgi pirms pirmās ceturtdaļas beigām «Knicks» bija arī septiņu punktu pārsvars, bet tās noslēgumā viņi bija priekšā ar 22:21.

Otrajā ceturtdaļā Porziņģis nospēlēja vien nepilnas divas minūtes pašā izskaņā, tomēr tieši šajā laikā «Knicks» veica septiņu punktu izrāvienu, kas vēlāk izrādījās viens no izšķirošajiem cīņā. Tas arī palīdzēja Ņujorkas klubam pēc puslaika būt priekšā ar 47:39, bet Porziņģis līdz tam bija nospēlējis tikai desmit minūtes, kuru laikā savācis divas atlēkušās bumbas.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis pilnvērtīgi atgriezās laukumā un jau pirmajā minūtē beidzot guva pirmos divus punktus mačā. Spēles otrās daļas sākumā «Knicks» panāca jau 54:41, bet latvietis tuvākajā laikā vēl arī realizēja četrus soda metienus.

Turpinājumā Porziņģis iesaistījās vienās no skaistākajām mača epizodēm, kuras gan šoreiz neizdevās pilnībā noslēgt sev pozitīvi - latvietis vispirms groza apakšā nobloķēja Luolu Dengu, bet jau pāris sekunžu vēlāk pretējā laukuma pusē devās uz ļoti skaistu «slam-dunk», tomēr netrāpīja to.

Līdz nomainīšanai Porziņģis vēl paspēja nobloķēt vienu no līgas zvaigznēm Veidu. Savukārt, atgriežoties laukumā, ceturtdaļas beigās, latvietis atzīmējās ar izprovocētu uzbrukuma piezīmi un diviem skaistiem punktiem no groza apakšas, bet «Knicks» pēc trešās ceturtdaļas saglabāja drošu vadību ar 71:59.

Ceturtajā ceturtdaļā Porziņģis pārsteidzoši nospēlēja visas 12 minūtes - pirmo pusi ar rezervistiem, bet otro ar sākumsastāva spēlētājiem. Kaut šajā laikā viņš pats iemeta tikai četrus punktus, «Knicks» droši noturēja pārsvaru un nedeva mājiniekiem cerības uz panākumu.

Pēc šī panākuma «Knicks» ar 18 panākumiem 37 spēlēs saglabā 11.vietu Austrumu konferencē. Kaut labāko astotnieks ir tikai uzvaras attālumā, tā lejasgalā esošie klubi aizvadījuši par pāris spēlēm mazāk.

Savukārt «Heat» vienība ar 21 uzvaru 35 mačos ir trešā spēcīgākā.

Noslēdzot trīs izbraukuma spēļu sēriju, «Knicks» piektdien sacentīsies ar visas līgas vicelīderi Sanantonio «Spurs», bet svētdien ceturto reizi sezonā spēkosies ar Milvoki «Bucks».