20.12.2015. 07:44
Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sestdien guva desmit punktus, palīdzot viņa pārstāvētajai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandai Ņujorkas «Knicks» tikt pie ceturtās uzvaras pēc kārtas. «Knicks» savā laukumā ar 107:91 (25:18, 24:21, 28:29, 30:23) pārspēja Čikāgas «Bulls».

«Knicks» pirms šī mača bija izcīnījusi trīs uzvaras pēc kārtas, turklāt iepriekšējos divus mačus Porziņģis varēja salīdzināt savus spēkus ar šī gada drafta pirmo numuru Karlu Taunsu, kā arī trešo numuru Džahlilu Okaforu.

Tikmēr «Bulls» iepriekšējā spēlē ar 144:147 ceturtajā pagarinājumā savā laukumā zaudēja Detroitas «Pistons». Ieilgušā mača dēļ «Bulls» Ņujorkā ieradās vien plkst.4 no rīta pēc vietējā laika.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 29 minūtes un 29 sekundes, realizējot četrus no sešiem divpunktu metieniem, divus no trim soda metieniem, bet aizmetot garām visus trīs tālmetienus. Tāpat latvieša kontā septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, piecas personīgās piezīmes, viena pārtverta bumbas un viens bloķēts metiens.

Rezultatīvākais «Knicks» rindās ar 27 punktiem bija Karmelo Entonijs, bet 18 punktus sameta Ārons Aflalo.

Tikmēr «Bulls» komandā ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Žoakims Noā, bet par punktu mazāk šī gada drafta 22.numuram Bobijam Portisam.

Lai gan spēles sākumā «Knicks» nonāca iedzinējos, tomēr mājinieki ātri atguvās un pārņēma vadību, saglabājot to līdz spēles finālsvilpei.

Latvietis spēli sāka starta pieciniekā, bet «Knicks» pirmajās trīs minūtēs pamanījās nonākt iedzinējos ar 2:12, kas Ņujorkas vienības galvenajam trenerim Derekam Fišeram lika ņemt minūtēs pārtraukumu. Pēc pārtraukuma mājinieki veica septiņu punktu izrāvienu, bet Porziņģis, kurš ar lielu aktivitāti nebija izcēlies, astotajā minūtē tika nomainīts.

.@kporzee is taking #NewYork, @nyknicks & @TheGarden by storm. More on #InsideStuff here: https://t.co/1pcLMdxRak pic.twitter.com/T70c1go5BT— NBA.com (@NBAcom) December 20, 2015

Pirmo spēles ceturksni «Knicks» noslēdza ar 25:18 savā labā, bet Porziņģis laukumā atgriezās otrā ceturkšņa trešajā minūtē, kad mājinieki bija vadībā ar 27:20. Savus pirmos punktus spēlē latvietis guva ceturkšņa vidū, kad panāca 36:24. Turpinājumā Porziņģis aktīvi cīnījās zem groziem, kā arī pusotru minūti pirms pirmā puslaika beigām dabūja trešo personisko piezīmi, tādējādi tiekot nomainīts. Pirmo puslaiku Ņujorkas vienība noslēdza ar 49:39 savā labā, bet Porziņģis komandai bija palīdzējis ar četriem punktiem un četrām atlēkušajām bumbām.

Otrā puslaika sākumā Aflalo un Entonijs turpināja krāt punktus, trešās ceturtdaļas vidū palielinot pārsvaru uz 65:51. Tāpat komandas šķīra 14 punkti (72:58), kad trīs minūtes pirms ceturkšņa beigām Porziņģis, kurš šajā spēles nogrieznī bija izcēlies ar diviem punktiem, devās atpūsties uz rezervistu soliņa.

Lai gan trešā ceturkšņa beigās «Bulls» deficītu samazināja līdz deviņiem punktiem (68:77), tomēr ceturtās ceturtdaļas pirmajās divās minūtēs «Knicks» veica astoņu punktu izrāvienu, panākot jau 85:68. Pusotru minūti vēlāk laukumā devās Porziņģis, kurš ātri vien nopelnīja savu ceturto piezīmi. Turpinājumā gan latvietis palīdzēja savai komandai sasniegt simts punktu robežu (100:81), bet četras minūtes pirms finālsvilpes viņš atkal tika nomainīts. Atlikušajās spēles minūtēs «Knicks» nosargāja savu pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 107:91.

Ar 14 uzvarām 28 spēlēs «Knicks» saglabā 11.pozīciju Austrumu konferencē, kamēr «Bulls» ar 15 panākumiem 27 dueļos ir trešā.

Nākamo spēli «Knicks» aizvadīs pirmdien, kad savā laukumā uzņems Orlando «Magic», kas 26 spēlēs izcīnījusi 15 uzvaras un ieņem septīto vietu Austrumu konferencē. Savukārt trešdien ņujorkieši pret pērnās sezonas finālisti Klīvlendas «Cavaliers» uzsāks trīs izbraukuma spēļu sēriju.