21.11.2017. 06:15
Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien guva 25 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē un kaldināja Ņujorkas «Knicks» uzvaru, sarūpējot Losandželosas «Clippers» komandai devīto zaudējumu pēc kārtas.

«Knicks» savā laukumā ar rezultātu 107:85 (20:20, 36:24, 27:24, 24:17) pārspēja «Clippers», izcīnīdama trešo uzvaru pēdējās piecās spēlēs.

«Knicks» otrās ceturtdaļas otrajā pusē nostabilizējās vadībā un puslaiku uzvarēja ar rezultātu 56:44. Trešajā ceturksnī pēc 15 punktu izrāviena «Clippers» pietuvojās līdz diviem punktiem, bet pēc tam sekoja prettrieciens mājinieku izpildījumā, kas «Knicks» komandai ļāva atjaunot 17 punktu pārsvaru. Pēc šī izrāviena «Clippers» vairs neatspēlējās, «Knicks» basketbolistiem izcīnot uzvaru.

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija 29 minūtes, kuru laikā iemeta piecus no 13 divpunktu metieniem, divus no septiņiem tālmetieniem un visus deviņus soda metienus.

Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja divus metienus, pieļāva piecas kļūdas, kas bija sliktākais rādītājs komandā, un nopelnīja četras piezīmes. «Knicks» ar Porziņģi laukumā iemeta par 27 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija labākais rādītājs komandā.

Porziņģis ar 25 punktiem bija rezultatīvākais «Knicks» rindās, bet 16 punktus iemeta Dags Magdermots, kurš realizēja piecus tālmetienus. Tikmēr 13 punktus guva Tims Hārdevejs juniors, bet 12 punkti un 16 atlēkušās bumbas Enesam Kanteram.

Savukārt «Clippers» komandā 21 punktu iemeta Bleiks Grifins, kurš lielu daļu mača spēlēja pret Porziņģi, bet 13 punkti bija Veslijam Džonsonam.

«Knicks» jau pirmajā uzbrukumā atklāja spēles rezultātu, pēc lieliskas bumbas kustības Džeretam Džekam realizējot tālmetienu. Porziņģis savus pirmos punktus guva pēc divām nospēlētām minūtēm, kad realizēja soda metienus (7:5). Turpinājumā pēc pāris tālmetieniem «Clippers» panāca 15:10, bet ceturtdaļas piektajā minūtē Porziņģis, spītēdams Grifina pretestībai, guva grozu pēc pagrieziena metienā (12:15). Pēc minūtes pārtraukuma Porzziņģa sekmīgā spēle aizsardzībā neļāva pretiniekiem palielināt pārsvaru, tiesa, latvietim pašam bija nesekmīgi uzbrukumi.

Pēc ilgas cenšanās piecas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām Kortnijs Lī izlīdzināja rezultātu, bet minūti vēlāk tieši Porziņģis ar «sodiņiem» izvirzīja vadībā «Knicks» komandu (17:15). Tikmēr otrā laukuma galā liepājnieks turpināja neitralizēt Grifinu, bet kopumā «Clippers» basketbolisti no spēlēs neguva punktus astoņas minūtes. Ceturtdaļas pēdējās trīs minūtes «Knicks» spēlēja bez Porziņģa laukumā, un mača pirmais nogrieznis noslēdzās neizšķirti 20:20.

Latvietis laukumā atgriezās otrās ceturtdaļas ceturtajā minūtē, kad «Knicks» bija ielaidusi deviņus punktus pēc kārtas un atradās iedzinējos ar rezultātu 26:34. Porziņģim atgriežoties laukumā, Ņujorkas komanda atguva astoņus punktus, izrāvienu ar diviem punktiem noslēdzot latviešu basketbolistam (34:34). Pēc vadības pārņemšanas «Knicks» centās attālināties no pretiniekiem, Porziņģim četrarpus minūtes pirms puslaika beigām panākot 42:36.

Kad līdz puslaika beigām bija palikušas divas minūtes, Porziņģis iemeta savu pirmo «trejaci» mačā un panāca desmit punktu pārsvaru (52:42), bet otrā laukuma galā nobloķēja Grifinu. Puslaika beigās komandas apmainījās haotiskiem uzbrukumiem, «Knicks» basketbolistiem uz ģērbtuvi dodoties ar 12 punktu handikapu (56:44).

Otrā puslaika pirmajās divās minūtēs pēc Porziņģa diviem groziem un Lī tālmetiena laukuma saimnieku pārsvars sasniedza 14 punktus - 63:49 «Knicks» labā. Pēc minūtes pārtraukuma Porziņģis ielādēja savu otro tālmetienu mačā un sasniedza 20 punktu robežu. Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē «Clippers» vieca 15 punktu izrāvienu, ko ar tālmetienu pārtrauca Magdermots, bet Porziņģis no soda metienu līnijas panāca 71:64.

Porziņģis tika nomainīts četras minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām, kad «Knicks» bija vadībā ar rezultātu 78:64. Pēc trešās ceturtdaļas ņujorkieši bija vadībā ar 83:68, bet latvietis laukumā atgriezās ceturtā ceturkšņa piektajā minūtē, kad Ņujorkas komandai bija iekrājusi 18 punktu handikapu (90:72). Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Grifins pēc pārkāpuma pret Porziņģi sasniedza piezīmju normu un pameta laukumu. Porziņģis iemeta vēl divus «sodiņus» un četras minūtes pirms finālsvilpes tika nomainīts, «Knicks» komandai atrodoties vadībā ar 97:78. Atlikušajās minūtēs tika dota iespēja mājinieku rezervistiem, «Knicks» komandai svinot drošu uzvaru.

«Knicks» ar deviņām uzvarām 16 mačos Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem sesto vietu. Tikmēr «Clippers», kas iepriekšējā sezonā ieņēma ceturto vietu Rietumu konferencē, bet starpsezonā atvadījās no Krisa Pola, šo sezonu iesākusi neveiksmīgi, jo 16 cīņās guvusi tikai piecas uzvaras, kas dod 13.pozīciju starp 15 Rietumu konferences komandām.

Nākamo maču «Knicks» aizvadīs trešdien, kad savā laukumā uzņems Toronto «Raptors», kurai sestdien viesos zaudēja ar rezultātu 84:107.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230