10.11.2017. 19:24

NCAA basketbols ir unikāls. Ar saviem spēlētājiem, kuri apvieno trenēšanos un spēlēšanu augstā līmenī ar pilna laika studijām.

Ar aizrautīgiem un radošiem faniem, kuri atbalsta savu komandu gan mājas, gan izbraukuma spēlēs un redzami dzimtās augstskolas kreklā jebkurā pasaules malā.

Ar treneriem, kuri ir augstāk atalgoto darba ņēmēju lomās savās pavalstīs. Ar treneriem, kuri dzīvo un elpo basketbolu, medījot jaunus audzēkņus 50 pavalstīs, Eiropā, Āfrikā un Okeānijā.

Ar pasaules labākajām universitātēm, kurām konkurentu pārspēšana sporta laukumos ir pašcieņas un goda jautājums.

Ar turīgiem uzņēmējiem un mecenātiem, kuri savu mantojumu un ietaupījumus novēl dzimtajām “alma mater”.

Ar komandu personīgajiem treniņcentriem, kuri studējošajiem sportistiem pieejami 24 stundas diennaktī, ar modernu medicīnisko aprūpi un atjaunošanās iespējām bagātākajās skolās.

Ar sporta informācijas nodaļām un sporta informācijas direktoriem, kuri seko katram savas komandas solim, sezonas laikā nodrošinot nepārtrauktu klātbūtni.

Ar “practice players” – studentiem, kuri brīvajā laikā kalpo par komandu treniņpartneriem. Ar brīvprātīgajiem, kuri palīdz apkalpot spēles.

Ar studentu orķestriem un karsējmeitenēm, kuru starpā valda tāda pati sportiskā konkurence kā uz laukuma.

Ar devīto pantu – Title IX, kurš no 20. gadsimta 70. gadu beigām ļauj meitenēm iegūt tādas pašas tiesības un iespējas kā puišiem.

Ar iespēju sacensties pret nākamajiem basketbola profesionāļiem, kuri pēc dažiem gadiem pievienosies pasaules zvaigžņu lokam.

Ar unikālo, četras nedēļas garo izslēgšanas spēļu maratonu, kurā konferenču finālturnīru nedēļai seko NCAA čempionāts – trīs aizraujošākās nedēļas nogales gadā.

Ar jaunā gada treniņiem sešos no rīta. Ar bezgalīgiem sadarbību atkārtojumiem. Ar nemitīgu atgriešanos svaru zālē. Ar vēlmi sevi pierādīt.

Ar kopības sajūtu un draudzībām, kas pārsniedz četru gadu robežu. Ar sevis meklēšanu, pazaudēšanu un atkal atrašanu.

Ar ilgām pēc mājām, no kurām esi projām deviņus mēnešus gadā. Ar pierašanu pie jaunās vietas un apziņu, ka skola parūpēsies par lielāko daļu ikdienas lietu.

Ar iespēju pēc studiju beigām kļūt par profesionāļiem sportā vai izvēlētajā studiju novirzienā. Ar dzīvošanu vienā laikā ar Kristapu Porziņģi un tiekšanos pēc izcilības.

NCAA pirmā divīzija sastāv no 32 līgām – tajās spēlē 350 komandas. Astoņas stiprākās līgas ir

1) South Eastern Conference,2) Atlantic Coast Conference,3) Big Ten,4) Pacific 12,5) Big 12,6) American Athletic Conference meitenēm, Mountain West puišiem,7) Big 10,8) Atlantic 10 meitenēm, West Coast puišiem.

Katrā līgā janvārī un februārī tiek izspēlēta divu vai nepilnu divu apļu regulārā sezona (14-18 spēles), kuras noslēgumā komandas tiek izsētas atbilstoši turnīrā iegūtajām vietām. Marta pirmajā pusē visas komandas piedalās līgu finālturnīros “Čempionātu nedēļā”, izslēgšanas spēlēs noskaidrojot katras konferences čempionus – tiem ir garantētas vietas NCAA čempionātā.

Pirmās divīzijas komandās pieteikti 19 latvieši – 10 puiši un deviņas meitenes. Pirmā sezona būs Kristeram Zorikam, Robertam Blumbergam, Mikam Antomam, Matīsam Kulačkovskim un Kārlim Garozam, kā arī Lindai Svennei, Dignai Strautmanei, Amandai Betlerei un Andai Kuzminai.

Kristera Zorika pārstāvētā “Saint Mary`s Gaels” komanda otro gadu pēc kārtas iekļauta “Associated Press” žurnālistu un “USA Today” treneru aptaujas “Top 25”, pirms sezonas ieņemot 22. pozīciju. Nedaudz ārpus “Top 25” atrodas Dignas Strautmanes pārstāvētā “Syracuse” – komanda, kura 2016. gadā spēlēja NCAA finālā, bet šobrīd gandrīz pilnībā atjaunojusi sastāvu.

Raivis Ščerbinskis un “Winthrop” basketbolisti martā uzvarēja “Big South” čempionātā. Attēlā čempiona gredzens

Raivis Ščerbinskis #30 un “Winthrop” basketbolisti

Rūdolfs Strādnieks #24 un “Southern Illinois” basketbolisti

Roberts Blumbergs #12 un “Grand Canyon” basketbolisti

“Top 40” vidū “Associated Press” vērtējumā ir Kitijas Laksas pārstāvētā “American” vicečempione “South Florida” (#23) un Paulas Strautmanes pārstāvētā MAAC čempione “Quinnipiac” (#34), savukārt “Syracuse” žurnālistu vērtējumā atvēlēta dalīta 42.-43. vieta.

“Quinnipiac”, atšķirībā no pārējām nosauktajām komandām, nespēlē “spēka konferencē”, taču pērn spēja gūt izcilus panākumus, MAAC titulam pievienojot vēsturisku ceļojumu uz NCAA čempionāta “Sweet 16” jeb reģiona finālturnīru.

Sagaidāms, ka nākamgad “Top 40” pārstāvniecība varētu kļūt vēl plašāka – spēka uzbrucēja Aleksa Gulbe 8. novembrī vienojās par spēlēšanu “Big Ten” komandā “Indiana”.

Starpsezonā mājās atgriezās pirmās divīzijas spēlētāji – “Atlantic 10” debitantu simboliskā piecinieka dalībniece Kate Krēsliņa (TTT Rīga) un “Atlantic Sun” čempions Rendijs Feikners (Latvijas Universitāte). Arnolds Krauklis (RSU) un Kristaps Feikners izvēlējās sākt studijas Latvijā.

Rūta Vētra pēc sešiem gadiem Ņūdžersijā un NJIT absolvēšanas izvēlējās izmantot vienu neizmantoto basketbola sezonu, pievienojoties NCAA otrās divīzijas komandai “Gannon University”. Liepājniece Maija Gertsone studiju gaitas sākusi Arkanzasas pavalstī, pārstāvot “Ouachita Baptist University” vienību. Katrīna Vectirāne no ASV pārcēlusies uz Lielbritāniju.

Piezīme. NJCAA skolās un ASV vidusskolās mācās vēl daudzi Latvijas jaunieši.

Linda Svenne: pirmais gads Bostonas priekšpilsētā Lauelā

Luīze Skrastiņa #14 un “John Brown University” basketbolistes

Marta Miščenko #13 un “Wingate” basketbolistes

Asnate Fomina, “Fordham” basketbolistes un galvenā trenere Stefānija Geitlija ar NBA komisāru Adamu Silveru

Digna Strautmane, Anna Dreimane, Kitija Laksa un Paula Strautmane

“Minnesota” absolvents Oto Ošenieks pērn strādāja par pirmās divīzijas komandas “South Dakota State” galvenā trenera Tomasa Džona Ocelbergera (T.J. Otzelberger) palīgu (graduate assistant coach) un 2017. gada martā kļuva par “Summit League” čempionu.

Ingrīda Strikasa (Utah State University) turpina strādāt par NJCAA pirmās divīzijas komandas “Vincennes University” galvenā trenera Harija Mīksa (Harry Meeks) asistenti. Komandu pirmo gadu pārstāv valmieriete Ivanda Hudjakova.

“Florida International University” absolvente Lāsma Jēkabsone-Berrouet ar vīru Ričardu un diviem bērniem dzīvo Teksasā un ir skolotāja “Charles E. Patterson” skolā Teksasā.

Nacionālais čempionāts risinās trīs nedēļas – no marta vidus līdz aprīļa sākumam. Konferenču čempioni automātiski saņem ceļazīmi uz nacionālo čempionātu, bet pārējo komandu sniegumu sezonas garumā vērtē NCAA atlases komisija. Vīriešu turnīrā sacenšas 68 komandas, savukārt dāmām cīņā dodas 64 spēcīgākās vienības.

Sākumā komandas cīnās četros apgabalos (katrā 16 komandas), noskaidrojot četrus reģionālos čempionus, bet apgabalu uzvarētāji brauc uz “Četru Finālu” (Final Four). Trīs izšķirošās spēles – nacionālā čempionāta pusfināli un fināls – risinās slēgtajos amerikāņu futbola stadionos, pulcējot 60-80 tūkstošus skatītāju. Dāmām cīņas notiek lielākajās basketbola arēnās.

Sportacentrs.com seko jauno basketbolistu gaitām NCAA pirmajā divīzijā, iespēju robežās arī NJCAA un NAIA. Ņemot vērā, ka apkopotā informācija nav pilnīga, būšu pateicīgs par papildinājumiem un precizējumiem. Vēstules jāsūta uz e-pastu Maris.Noviks@inbox.lv . Paldies par atsaucību un sadarbību!

Video: Go West, King of wishful thinking



get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties