02.07.2014. 17:48
18 gadus vecais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par saviem šīs vasaras plāniem.

Kristaps Porziņģis no Seviljas atgriezās vēlāk nekā iecerēts, jo kluba ģenerālmenedžeris jauno basketbolistu ne tikai nepalaida uz "adidas Eurocamp" treniņnometni, bet arī neļāva atgriezties dzimtenē. Tomēr domstarpības tika atrisinātas un Porziņģim nav šaubu, ka viņš nākamsezon atkal pārstāvēs "Cajasol" komandu. Turpretī ģenerālmenedžeris, iespējams, jau būs cits, jo klubam esot nomainījušies īpašnieki, kura veikuši tīrīšanu kluba vadībā. Kristaps gan nedomā, ka īpašnieku maiņa būtiski ietekmēs "Cajasol" budžetu un mērķus nākamajā sezonā.

Vaicāts par to, kādēļ tika atsaukta kandidatūra šīgada NBA draftam, Kristaps norāda, ka jau no paša sākuma pieteikšanās bijusi tikai veids, kā pievērst vēl lielāku uzmanību sev kā spēlētājam. "Zinājām, ka beigās tāpat atsauksim manu kandidatūru. Protams, nedaudz jau apdomājāmies, tomēr sākumā izvēlēto stratēģiju nemainījām."

"Mans Amerikas aģents izstāstīja, ka ir interese no Oklahomsitijas "Thunder" un Orlando "Magic" komandām. Orlando pat gribēja, lai aizbraucu pie viņiem, kur mani izmērītu, nosvērtu un pārbaudītu, vai viss ir kārtībā ar sirdsdarbību. Tas bija galvenais, ko viņi vēlējās noskaidrot, jo veselības problēmu dēļ (Marfāna sindroms) vienam no drafta kandidātiem Aizejam Ostinam karjera ir beigusies. Nekādi workout treniņi netika piedāvāti," skaidro Porziņģis.

Basketbolista vasaras plāni nav mainījušies - jau pēc nedēļas Kristaps dosies uz Barselonu, kur pāris nedēļas trenēsies kopā ar viņa pārstāvētās aģentūras klientu Seržu Ibaku no "Thunder". Pagaidām nav zināms, vai uzsvars tiks likts uz basketbola treniņiem vai svaru zāli, bet Porziņģis pieļauj, ka tiks strādāts gan laukumā, gan trenažieros. Pēc nedēļu ilgas atpūtas sekos treniņi Lasvegasā, taču basketbolists piebilst, ka tas vēl neesot izlemts par 100%.

"Šovasar vajadzētu nostiprināt ķermeni un saites, lai izvairītos no traumām sezonas laikā," savu lēmumu darboties individuāli, nevis pievienoties Latvijas valstsvienībai, pamato Kristaps. "Pēc sezonas vēl jutu sāpes celī un potītē, bet divu nedēļu atpūta nākusi par labu un tagad sāpes ir pārgājušas."

"Basketbolā daudz jāstrādā pie tā, lai varētu apspēlēt pretiniekus groza apakšā. Ceru, ka no Ibakas iemācīšos kādas sev noderīgas kustības, jo šajā ziņā man ir daudz jāpieliek. Tagad ar brāli staigāju uz Liepājas Olimpiskā centra zāli un cenšos katrā treniņā iemest kādus 500 metienus," piebilst Porziņģis.Bojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties