15.12.2017. 06:07
Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva kreisās kājas ceļgala traumu, kā rezultātā nepabeidza spēli, kurā viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» viesos ar rezultātu 111:104 (32:26, 31:24, 24:32, 24:22) pārspēja Bruklinas «Nets» komandu.

Porziņģis pirmajā puslaikā bija sametis 13 punktus, bet otrā puslaika trešajā minūtē pēc epizodes aizsardzībā sāka nedaudz pieklibot un prasīja maiņu. Lai gan viņam nebija kontakta ar pretinieku, viņš nevarēja turpināt maču un pats saviem spēkiem devās uz ģērbtuvi.

Latvietis maču nevarēja turpināt labās kājas ceļgala sāpju dēļ. Savukārt «Knicks» galvenais treneris Džefs Hornačeks pēc mača atklāja, ka latvietim ceļgala sāpes bijušas jau pirmajā puslaikā.

«Knicks» bez Porziņģa laukumā izsēja pārsvaru un uz neilgu brīdi palaida priekšā pretiniekus, tomēr izglāba spēli un izcīnīja uzvaru. «Knicks» šī bija trešā uzvara pēc kārtas un ceturtā pēdējās piecās spēlēs.

«Knicks» šosezon uzvarējusi tikai divās no desmit izbraukuma spēlēm.

Porziņģis šajā mačā laukumā pabija 17 minūtes, kuru laikā realizēja 4 no 7 divpunktu metieniem, 1 no 3 tālmetieniem un abus divus soda metienus.

Šajā laikā viņš paspēja atkārtot savu karjeras rezultatīvo piespēļu rekordu, jo asistēja četros veiksmīgos komandas biedru metienos, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu piespēli, divas reizes kļūdījās un trīs reizes pārkāpa noteikumus. «Knicks» ar Porziņģi laukumā iemeta par četriem punktiem vairāk nekā ielaida.

Rezultatīvākais «Knicks» rindās bija Korntijs Lī, kurš guva 27 punktus, 15 punktus pievienoja no soliņa nākušais Maikls Bīslijs, bet 13 punktus iemeta Eness Kanters, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr pretiniekiem 26 punktus guva Spensers Dinvidijs, bet 25 punkti bija Rondija Holisa-Džefersona kontā.

Savus pirmos punktus Porziņģis guva pēc nospēlētām divarpus minūtēm, ar metienu pēc pagrieziena panākdams 6:7, bet vēlāk viņš ar pārliecinošu «danku» izlīdzināja rezultātu (10:10). Lai gan turpinājumā Porziņģim ar metieniem no spēles neveicās, liepājnieks ar rezultatīvām piespēlēm apgādāja komandas biedrus. Tuvojoties ceturtdaļas beigās, latvietis iemeta divus «sodiņus», kā arī vēlreiz iesprauda bumbu grozā no augšas (25:17).

Divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām Porziņģis devās atpūsties un laukumā atgriezās otrā ceturkšņa ceturtajā minūtē (40:28). Turpinājumā «Nets» nedaudz pietuvojās rezultātā, bet Porziņģis ceturtdaļas vidū ar metienu pēc pagrieziena un vēlāk ar «trejaci» panāca 49:38. Trīs minūtes pirms puslaika beigām Porziņģis tika pie savas trešās piezīmes mača un tika nomainīts, taču tas «Knicks» komandai netraucēja pārtraukumā doties ar 13 punktu pārsvaru (63:50).

Otrā puslaika trešajā minūtē Porziņģis guva ceļgala savainojumu un nevarēja turpināt spēli. Tikmēr «Knicks» pārsvars pamazām dila un trešās ceturtdaļas otrajā pusē «Nets» panāca viesus, izvirzoties vadībā. Tiesa, viesi ātri atgriezās vadībā un pirms ceturtās ceturtdaļas panāca piecu punktu pārsvaru (87:82). Ceturtajā ceturtdaļā «Knicks» nosargāja vadību un svinēja uzvaru ar rezultātu 111:104.

«Nets» komandai šajā spēlē nevarēja palīdzēt divi basketbolisti, kuri 2015.gada draftā bija izraudzīti virs Porziņģa. Drafta otrais numurs D'Andželo Rasels šobrīd ārstē savainojumu, bet nesen no Filaldelfijas «76ers» piesaistītais drafta trešais numurs Džahlils Okafors vēl netiek iesaistīts spēlēs.

Tikmēr «Knicks» komandai šobrīd jāiztiek bez savainotā Tima Hārdeveja juniora.

«Knicks» ar 15 uzvarām 28 spēlēs atgriezusies NBA Austrumu konferences astotajā pozīcijā, kamēr «Nets» ar 11 panākumiem 27 cīņās ieņem 11.vietu.

Nākamajā mačā «Knicks» sestdien savā laukumā uzņems Ņujorkas komandas iepriekšējā sezonu zvaigznes Karmelo Entonija pārstāvēto Oklahomasitijas «Thunder», taču Porziņģa dalība šajā mačā ir zem jautājuma zīmes.