05.11.2015. 05:36
Savā piektajā NBA mačā ar veiksmīgu sniegumu izcēlās Kristaps Porziņģis, kurš guva 13 punktus pret Klīvlendas „Cavaliers”, taču viņa pārstāvētā „Knicks” izbraukuma spēlē piekāpās ar rezultātu 86:96, lai arī spēles lielāko daļu atradās vadībā. Porziņģa spēles laiku krietni ierobežoja piezīmju problēma.

Kristaps Porziņģis šodienas mačā nospēlēja 21 minūti, un šo laiku ilgāku padarīt traucēja piecas saņemtās piezīmes. Porziņģis guva 13 punktus (2p. 5/7, 3p. 1/4), savāca četras atlēkušās bumbas, kā arī izcēlās ar diviem blokiem un divām pārtvertām bumbām. Viņam arī viena rezultatīva piespēle Karmelo Entonija tālmetienā un +/- rādītājs mīnus viens.

Ņujorkas „Knicks” šonakt viesojās pie pagājušās sezonas NBA finālistes Klīvlendas „Cavaliers”, kura bija iesākusi trīs uzvaru sēriju. „Cavaliers” joprojām nevar palīdzēt Kairijs Ērvings, no ierindas uz pāris spēlēm izsists Ērls Smits, savukārt Ņujorkas pamatsastāvā par spīti iepriekšējā mačā gūtajam kakla savainojuma piekto reizi pēc kārtas izgāja Porziņģis.

Porziņģim pārsvarā bija jācīnās ar Kevinu Lavu, trīskārtēju NBA Zvaigžņu spēles dalībnieku. Latvietis jau pašā sākumā precīzi noslēdza caurgājienu un iemeta tehniski lielisku pustālo, kamēr „Knicks” bija pārāka teju visos spēles komponentos un ātri iekrāja 14 punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā „Cavaliers” pamazām uzņēma tempu, un kādā epizodē, samainoties ar sedzamajiem, četrkārtējais līgas MVP Lebrons Džeimss palika viens pret vienu pret Porziņģi. Latvietis ne vien tika līdzi ātrumā, bet arī bloķēja Džeimsa metienu. Bumba gan palika pie Džeimsa, taču Porziņģis to uzreiz viņam atņēma, izceļoties ar īpaši sekmīgu aizsardzības pozīciju.

Porziņģis turpinājumā netrāpīja pāris salīdzinoši brīvus tālmetienus, kā arī cieta no Džeimsa superzvaigznes statusa, saņemot piezīmi visai apšaubāmā situācijā. Taču sekoja skaļš revanšs – Porziņģis otrajā spēlē pēc kārtas trieca bumbu grozā uzreiz pēc komandas biedra neveiksmīga metiena. Ja iepriekšējā spēlē ceļā patrāpījās Lamarkuss Oldridžs, tad šoreiz pārdankots pāri Kevinam Lavam. Trīs piezīmju dēļ puslaiku gan nācās noslēgt priekšlaicīgi, bet „Knicks bija vadībā ar 46:38.

Otrā puslaika ievadā Porziņģis ne bez veiksmes palīdzības iemeta tālmetienu un pēc „Cavs” aizsardzības rupjas kļūdas tika pie viegla danka, taču ātri nācās nopelnīt ceturto piezīmi un doties uz rezervistu soliņu. Bez viņa „Knicks” izlaida pārsvaru no rokām, un pēdējās ceturtdaļas sākumā rezultāts jau bija atgriezies līdzsvarā. Kad Porziņģis atgriezās laukumā, viņš praktiski uzreiz arī saņēma piekto piezīmi, kad uzbrukumā pārāk aktīvi pacīnījās par atlēkušo bumbu. Mača beigās latvietis vēl devās laukumā, taču tobrīd „Cavs” jau bija atrāvusies visai tālu un uzvarēja ar 96:86.

Porziņģis šodien bija otrs rezultatīvākais komandā, piekāpjoties vien Entonijam, kuram 17 punkti un 12 atlēkušās bumbas. "Knicks" šajā mačā tā arī neguva nevienu punktu ātrajā uzbrukumā, kamēr Klīvlendai tādi bija veseli 24. "Cavaliers" arī daudz vairāk uzbruka no soda līnijas, bet Džeimss pēc pirmajās trīs ceturtdaļās gūtajiem vien 12 punktiem spēja maču noslēgt ar 23 punktiem.

Piecās aizvadītajās spēlēs „Knicks” uzvarējusi divās, bet jau parīt savā laukumā uzņems Milvoki „Bucks”, kam sekos svētdienas vakara mačs pret „Lakers”.

(18:32, 20:14, 32:23, 26:17)Cavaliers: Džeimss 23 (met. 9/23), Viljamss 22, Lavs 11, Mozgovs 10, Tompsons 10, Džefersons 9, Džounss 5, Delavedova 5, Kaninhems 1Knicks: Entonijs 17 (12 atl.b., met. 6/18), Porziņģis 13, Gelovejs 12, Vujačičs 9, O`Kvins 8, Viljamss 7, Lopess 6, Grants 6, Serafins 4, Tomass 2, Kalderons 2