07.12.2016. 07:02
Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien guva 14 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas zem groziem, otro spēli pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) atzīmējoties ar «double-double», bet viņa pārstāvētā Ņujorkas «Knicks» turpināja uzvaru sēriju.

«Knicks» pretinieku laukumā itin pārliecinoši ar 114:103 (26:25, 27:29, 31:23, 30:22) pārspēja Maiami «Heat», tiekot pie ceturtās uzvaras pēc kārtas.

Porziņģim šis bija ceturtais «double-double» šosezon. Iepriekšējo reizi viņš ar divciparu skaitli statistikas rādītājā izcēlās svētdien, kad guva 15 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas mačā ar Sakramento «Kings».

Saistītie raksti

Latvijas basketbola zvaigzne šoreiz spēlēja 30 minūtes un 26 sekundes, turpinot rādīt ne pārāk stabilu sniegumu uzbrukumā. Porziņģis trāpīja sešus no 11 divpunktu metieniem, taču nerealizēja nevienu no četriem tālmetieniem, savukārt no soda metienu līnijas viņš parādīja 50% precizitāti, izmantojot divas no četrām iespējām. Neskatoties uz to Porziņģis bija komandas otrs rezultatīvākais spēlētājs.

Tāpat Porziņģis bloķēja vienu metienu, nopelnīja četras piezīmes, bet «Knicks» ar viņu laukumā guva par septiņiem punktiem vairāk nekā ielaida.

Video

Uzvarētājiem teicamu spēli aizvadīja komandas līderis Karmelo Entonijs, kurš sameta 35 punktus, kas viņam ir atkārtots šīs sezonas labākais rādītājs. Ar 12 punktiem atzīmējās Kails O'Kvins, 11 sameta Lenss Tomass, bet Žoakims Noā tāpat kā Porziņģis tika pie «double-double», jo desmit punktiem pievienoja arī tikpat atlēkušās bumbas.

Tikmēr «Heat» komandā, kura spēli aizvadīja vien deviņu vīru sastāvā, neapturams bija slovēnis Gorans Dragičs, kurš guva 29 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet Hasans Vaitsaids sameta 23 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas zem groziem. Dragičs aizvadīja savu rezultatīvāko spēli sezonā, taču tas neglāba «Heat» komandu no astotā zaudējuma desmit šosezon mājās aizvadītās spēlēs. Maiami komandai šobrīd traumu dēļ nevar palīdzēt pieci spēlētāji.

«Knicks» uzvaras pamatus ielika otrā puslaika sākumā, jo pie rezultāta 68:68 nākamo astoņu minūšu laikā veica atrāvienu 27:13 un pēc tam droši pārsvaru saglabāja.

Pirmās ceturtdaļas ievadā Porziņģis savu pirmo metienu nerealizēja, taču drīz vien izcīnīja atlēkušo bumbu pie pretinieku groza un triecās to grozā no augšas, gūstot pirmos divus «Knicks» punktus. Arī turpinājumā latvietim ne pārāk sekmējās ar precizitāti, toties labi klājās cīņā par atlēkušajām bumbām. Kad bija nospēlētas nepilnas astoņas minūtes, tobrīd četrus punktus guvušo Porziņģi nomainīja lietuvietis Mindaugs Kuzminsks, bet «Knicks» bija iekrājuši četru punktu pārsvaru (16:12).

Laukumā Porziņģis atgriezās, kad Ņujorkas komanda jau zaudēja ar 28:32, taču uzbrukumā viņš «Knicks» spēli neuzlaboja, jo atkal bumba spītīgi nekrita grozā. Tikmēr «Heat» jau bija ieguvuši vadību 41:32, taču «Knicks» ātri atguvā un ar Entonija pūlēm līdz pārtraukumam spēja samazināt starpību līdz vienam punktam (53:54).

Porziņģis pirmajā puslaikā guva astoņus punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Trešajā ceturtdaļā viņš bija mazāk pamanāms, jo vairs tik bieži netika metienu pozīcijās, savukārt cīņas beigu nogriežņa sākumā, kad «Knicks» vajadzēja nostiprināt iegūto pārsvaru, Porziņģis savu darbiņu padarīja, jo lai arī aizmeta garām divus tālmetienus, tomēr vēl reizi trieca bumbu rozā no augšas, panākot 97:83 viesu labā.

Mača beigas latvietis sagaidīja uz rezervistu soliņa, bet «Knicks» itin viegli nosargāja pārsvaru un tika pie uzvaras. Tiesa, Ņujorkas klubs šajā mačā piedzīvoja arī nepatīkamus brīžus, jo muguras sāpju dēļ trešajā ceturtdaļā laukumu pameta Deriks Rouzs, kurš spēlē tā arī neatgriezās.

Ņujorkas komanda pirmo reizi šosezon ir uzvarējusi četros mačos pēc kārtas. Pēc otrdienas cīņas «Knicks» ar 12 uzvarām 21 spēlē pakāpās uz piekto vietu Austrumu konferencē, kamēr «Heat» ar septiņiem panākumiem ir 13.pozīcijā. Zīmīgi, ka šī ir pirmā reize kopš 2012./2013.gada sezonas, kad «Knicks» ir guvuši par trīs uzvarām vairāk nekā piedzīvojuši zaudējumus.

Nākamo spēli «Knicks» aizvadīs jau trešdien, kad mājās uzņems NBA čempioni Klīvlendas «Cavaliers», bet pēc tam sekos piecu izbraukuma spēļu sērija pret Rietumu konferences klubiem.