31.10.2017. 04:03

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 34 minūtes, kurās izdarīja 26 metienus no spēles un guva 38 punktus (1p. 6/6, 2p. 10/19, 3p. 4/7). Viņam arī septiņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un trīs bloki, tiesa, arī pa piecām piezīmēm un piecām kļūdām. Porziņģa +/- rādītājs šoreiz tieši nulle.

Porziņģa iepriekšējais NBA karjeras punktu rekords bija pagājušajā sezonā gūtie 35 punkti. Šosezon Porziņģis pirmajās sešās spēlēs bijis teju neapturams un, neskaitot visai komandai ļoti neveiksmīgo spēli pret Bostonu, viņš vismaz 30 punktus guvis visās spēlēs. Vidēji spēlē Porziņģim iespaidīgie 29.3 punkti, kas turklāt palīdzējis „Knicks” izcīnīt trīs uzvaras sešās spēlēs.

Porziņģis jau spēles pirmajās minūtēs izārdīja „Nuggets” aizsardzību pa vīlēm. Viņš trāpīja vairākus ašus metienus, turklāt izcēlās arī ar trim precīziem tālmetieniem, viens no tiem tika izdarīts krietni aiz tālmetiena līnijas. Kamēr „Nuggets” spēli sāka neveikli, pat nogurusi, Porziņģis jau pirmajā ceturtdaļā bija sametis 13 punktus, bet „Knicks” atrāvusies desmit punktu atstājumā.

Denveru uz brīdi spēlē noturēja Nikolas Jokiča tālmetieni, kamēr Ņujorkai lieliski laukumā izgāja Kails O`Kvins, kurš Porziņģa atpūtas laikā bloķēja trīs metienus. Kad Porziņģis atgriezās laukumā, „Knicks” pārsvars joprojām bija ievērojams, un latviešu uzbrucējs bija teju neapturams arī otrās ceturtdaļas izskaņā, kad viņš guva vairākus punktus ar pustālajiem metieniem un vēl iemeta tālmetienu. Puslaiku Porziņģis pabeidza ar 22 punktiem un pēdējā sekundē izteiksmīgi bloķētu Pola Milsepa caurgājienu, kas ļāva „Knicks” pārtraukumu sagaidīt ar vadību 65:43.

Taču otrajā puslaikā „drošā uzvara” ātri vien vairs nebija aktuāls jēdziens. Denvera pēc pārtraukuma aizsardzībā darbojās ar pavisam citu intensitāti, vairākkārt piespieda „Knicks” un Porziņģi kļūdīties un ar izspēlētiem brīviem tālmetieniem veica izrāvienu 22:2. Kādā epizodē cīņā par atlēkušo bumbu Porziņģis arī netīšām iesita bumbu savā grozā, un pēc nieka septiņām minūtēm otrajā puslaikā „Nuggets” jau bija panākusi neizšķirtu 71:71.

Murgaino trešo ceturtdaļu „Knicks” tomēr noslēdza uz augstas nots, pateicoties Porziņģa pāris lieliskām epizodēm. Vispirms viņš atlētiski iedankoja pēc „alley-oop” piespēles, pēc tam bloķēja Meisona Plamlī danka mēģinājumu. Ja vēl nākamajā uzbrukumā Porziņģis būtu trāpījis tālmetienu no astoņiem metriem... Taču ceturtdaļu „Knicks” tik un tā pabeidza ar nelielu pārsvaru (84:81), neskatoties uz to, ka šajā ceturtdaļā pieļāva 12 (!) kļūdas.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā 11 „Knicks” punktus pēc kārtas guva Tims Hārdevejs, kurš pirms tam nebija guvis ne punktu. Uzreiz pēc atgriešanās laukumā 30 punktu robežu sasniedza Porziņģis, bet pēc tam īsā brīdī saņēma divas piezīmes, vienu no tām uzbrukumā, kas bija viņa piektā piezīme spēlē. Taču Porziņģis palika laukumā un izcēlās ar pāris veiksmīgām darbībām aizsardzībā, kas palīdzēja atjaunot nelielu pārsvaru.

Pusotru minūti pirms beigām Porziņģis palika pret augumā daudz īsāko Džamalu Mareju un ar pustālo metienu panāca 110:104. Nākamais Porziņģa metiens nebija precīzs, un svarīgā brīdī kļūdījās Džarets Džeks, bet Denvera neprata realizēt ātro uzbrukumu. Denvera sāka pārkāpt noteikumus, kas deva iespēju Porziņģim ar diviem soda metieniem uzstādīt savu NBA karjeras rezultativitātes rekordu. Brīdī, kad viņš stājās uz soda metienu līnijas, „Madison Square Garden” arēnu pāršalca MVP saukļi, kas pirmoreiz tika veltīti Porziņģim.

(35:25, 30:18, 19:38, 32:29)Knicks: Porziņģis 38, O`Kvins 15 (12 atl.b., 5 bl.), Hārdevejs 13, Lī 12, Kanters 12, Makdermots 11, Džeks 6 (10 rez.p.), Nilikinā 5, Bīzlijs 4, Dotsons, Ernangomess.Nuggets: Jokičs 28, Marejs 20, Heriss 18, Mudiejs 15, Bārtons 13, Milseps 8 (10 atl.b.), Čendlers 6, Plamlī 2, Arturs, Farīds, Bīzlijs.

KP skies high for the #Knicks alley oop! pic.twitter.com/FTdr9KiXxo

— NBA (@NBA) October 31, 2017Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties