04.11.2017. 03:59

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 31 minūti un pretinieku grozā sameta 37 punktus (1p. 10/13, 2p. 12/20, 3p. 1/2). Tā ir Porziņģa NBA karjeras otra rezultatīvākā spēle, tikai par punktu atpaliekot no pavisam nesen samestajiem 38 punktiem pret Denveru. Tāpat Porziņģis jau sesto reizi šosezon pārsniedzis 30 punktu robežu un saglabā savu vietu starp līgas rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Porziņģim šonakt arī septiņas atlēkušās bumbas, divas no tām uzbrukumā. Viņš bloķēja trīs pretinieku metienus, pārtvēra vienu bumbu un pieļāva divas kļūdas. Porziņģim otrs labākais +/- rādītājs komandā (+13), taču viņš bija vienīgais „Knicks” sākumsastāvā, kuram nebija nevienas rezultatīvas piespēles.

Porziņģis izlaida vakardienas treniņu, bet šodien devās sākumsastāvā un ātri vien guva desmit punktus, trāpot savus pirmos četrus metienus pret nedaudz jaunāko un krietni īsāko Markīzu Krisu. „Knicks” ātri pārņēma vadību un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar 32:19. Fīniksa turklāt palika bez Tīdžeja Vorena, kurš nesen iemeta 40 punktus Vašingtonai – viņš neveiksmīgi saskrējās ar Enesu Kanteru, kurš arī nepalika pilnīgi sveikā, pārsitot zodu.

Otrajā ceturtdaļā „Suns” turpināja rādīt epizodiski drausmīgu basketbolu, izmetot bumbu autā vienkāršās situācijās un apjūkot aizsardzībā. Porziņģis palielināja savu punktu ražu līdz 20, kamēr „Knicks” bija visnotaļ drošā vadībā ar 65:50, turklāt uz brīdi bija iekrājusi arī +21.

Pēc puslaika pārtraukuma „Suns” sāka spēlēt krietni labāk aizsardzībā un ar nelielu izrāvienu atkal lika „Knicks” satraukties par spēles iznākumu. Porziņģis atbildēja ar vairākiem precīziem metieniem un skaistu „putback” danku, taču arī cieta cīņā par atlēkušo bumbu ar Taisonu Čendleru, kā rezultātā latviešu uzbrucējam tika pārsists deguns, un viņš tika nomainīts.

Fīniksa tikmēr piezīmju problēmas dēļ palika bez Devina Bukera un savas nestabilās spēles nespēja pietuvoties „Knicks” tuvāk par septiņiem punktiem, lai gan Ņujorka saviem pretiniekiem iespējas devas. „Knicks” pretinieku izrāvienu izdevās noslāpēt Maikam Bīzlijam, kurš guva deviņus „Knicks” punktus pēc kārtas (95:78).

Atgriežoties laukumā, Porziņģis izcēlās ar sarežģītu caurgājienu, kas ļāva pārsniegt 30 punktu robežu. Viņš arī iemeta tālmetienu pāri Dragana Bendera rokām un piecas minūtes pirms spēles beigām izcēlās ar ļoti iespaidīgu epizodi – vispirms spēcīgi bloķējot Džoša Džeksona metienu ātrajā uzbrukumā un pēc tam pretuzbrukumā triecot bumbu grozā no augšas. Mača izskaņā Porziņģis turpināja spēlēt ļoti aktīvi, bet jaunu karjeras punktu rekordu tomēr nesasniedza, un divas minūtes pirms beigām tika nomainīts. „Knicks” uzvaru gan tas neapdraudēja.

Knicks: Porziņģis 37, Hārdevejs 21, Kanters 16 (15 atl.b.), Makdermots 12, Bīzlijs 11, Lī 10, Tomass 5, O`Kvins 4, Džeks 2 (8 rez.p.), Nilikinā 2.Suns: Bukers 34, Čendlers 15 (10 atl.b.), Džeksons 13, Leņs 9, Denielss 9, Benders 7, Juliss 7, Vorens 6, Kriss 5, Džeimss 2, Džounss.

Vieglatlētikas klubs Viļāni, biedrība Kultūras laukums 9, Viļāni, Viļānu n., LV-4650
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA