05.12.2015. 07:42
Latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis piektdien guva 19 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta mačā, palīdzot viņa pārstāvētajai Ņujorkas «Knicks» komandai principiālā duelī savā laukumā ar 108:91 (42:21, 23:21, 27:25, 16:24) pārspēt Bruklinas «Nets».

Porziņģa rēķinā arī desmit atlēkušās bumbas, kas viņam ļāvis noformēt jau desmito «double-double» šosezon.

Latvietis šajā mačā laukumā pavadīja 26 minūtes un 16 sekundes, grozā raidot četrus no deviņiem divpunktu metieniem un trīs no četriem tālmetieniem. Tāpat latvieša rēķinā abi iemesti soda metieni, desmit atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni, viena kļūda un trīs piezīmes.

«Knicks» komandā 28 punktus iemeta Karmelo Entonijs, bet vēl 18 pievienoja Ārons Aflalo.

Savukārt «Nets» rindās 21 punktu iemeta Brūks Lopess, kamēr ar 18 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Tadeuss Jangs.

Šī mača sākumu Ņujorkas komanda aizvadīja lieliski, mazāk nekā piecas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām esot vadībā jau ar 28:10, turklāt desmit no šiem punktiem bija guvis tieši Porziņģis, to skaitā realizējot divus tālmetienus. Pirmo ceturtdaļu «Knicks» noslēdza uz viļņa - 41:21. Zīmīgi, ka visus desmit pirmajā puslaikā gūtos punktus latvietis iemeta tieši pirmajā ceturksnī, bet pirmās 24 minūtes mājiniekiem izdevās noslēgt ar 65:42.

Otro puslaiku Porziņģis iesāka lieliski, vispirms bumbas triecienā no augšas pārvēršot Entonija piespēli, bet pēc tam līdz ar uzbrukuma beigu signālu iemetot pustālo metienu. Tikmēr «Knicks» turpināja dominēt pār pretiniekiem, pārsniedzot arī 30 punktu pārsvaru.

Lai gan trešās ceturtdaļas beigās tablo vēstīja 92:61, turpinājumā «Nets» veica 14:0 izrāvienu, samazinot rezultāta starpību vairs tikai līdz 17 punktiem, kad vēl bija jāspēlē vairāk par deviņām minūtēm. Tomēr «Knicks» komanda vairs neļāva pretiniekiem pietuvoties, tiekot pie pārliecinošas uzvaras. Noslēdzošajās minūtēs, kad dueļa liktenis jau bija izšķirts, Latvijas basketbolists laukumā neatradās.

«Knicks» ar desmit panākumiem 20 spēlēs ieņem 11.vietu Austrumu konferencē, kamēr «Nets» ar piecām uzvarām 19 mačos ir 14.pozīcijā šajā konferencē.

Nākamo spēli «Knicks» aizvadīs jau sestdien, kad tā izbraukumā spēkosies pret Milvoki «Bucks».

«Knicks» Porziņģi izvēlējās šīs vasaras NBA draftā ar ceturto numuru, bet nupat latvietis izpelnījās novembra mēneša labākā debitanta balvu Austrumu konferencē.

Līdz šim pasaules spēcīgākajā basketbola līgā bija spēlējuši tikai divi Latvijas basketbolisti - Andris Biedriņš savas karjeras laikā pārstāvēja Goldensteitas «Warriors» un Jūtas «Jazz». Viņš 516 regulārā čempionāta spēlēs vidēji guva 6,3 punktus un izcīnīja 7,0 atlēkušās bumbas, 2008./2009.gada sezonā vidēji pat gūstot 11,9 punktus un savācot 11,2 atlēkušās bumbas.

Savukārt pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados Gundars Vētra aizvadīja 13 spēles Minesotas «Timberwolves» komandā.